Вишиванка – одяг вільних

День вишиванки – свято національної єдності
 Україно, одягни вишиванку,
Пригадай, як колись було.
Її гордо носило місто,
І пишалося кожне село.
Україно, носи вишиванку,
В будні і свята носи.
Бо ніде не знайдеш більше в світі
Неповторної диво краси.

16 травня 2019 року учні та вчителі Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 23 Доноблради відзначили День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення й носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців. Свято пройшло під гаслом «Вишиванка – одяг вільних».

Вишита сорочка є символом здоров’я

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Цього дня дрес-кодом була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. В акції взяли участь не лише учні та педагоги, а й батьки вихованців.

Вишиванка – символ України

Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики: урочиста лінійка, інформаційні хвилинки «А чи знаєте ви про вишивку і вишиванку?», конкурс декламації віршів «Вишиванка – символ душі української» (1-12 класи), виховний захід «Вишиванка – символ України», проведений студентами ДДПУ, а також «Ігри юних патріотів».

Учні разом із педагогами у класних кімнатах створили справжні виставки української народної вишивки.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми наставниками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!