Щорічна кампанія «16 днів проти насильства» у нашій школі

Щороку з 25 листопада по 10 грудня Україна бере участь у міжнародній кампанії «16 днів проти насильства», мета якої – привернути увагу суспільства до проблем насильства в усіх його формах.

        Акція розпочинається в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада) і завершується в День прав людини (10 грудня), підкреслюючи зв’язок між насильством та порушенням основних прав людини.

         У рамках цієї ініціативи в нашій школі було проведено низку заходів, організованих соціальним педагогом Оксаною Крейдун у співпраці з класними керівниками 1–12 класів. Усі активності мали на меті підвищити обізнаність учнів і сформувати безпечне освітнє середовище.

🔹 Інтерактивні заняття «Мій улюблений світ без насильства» для молодших школярів. Діти створили яскраві листівки-пам’ятки «Кого я бажаю захистити» та вивчили правила, як уникнути насильства. Під час перегляду мультфільму «Веселий ліс» наймолодші учні зрозуміли, чому важливо підтримувати рідних, знайомих, друзів та спілкуватися толерантно.

 🔹 Пізнавальні зустрічі  «Сімейні цінності без насильства: вчимося пізнавати та протидіяти» для учнів 5–8 класів. Школярі ознайомилися з міжнародними правовими документами щодо прав дітей, визначили види насильства та способи його подолання. Особливий акцент було зроблено на запобіганні жорстокого поводження в сім’ї.

🔹 Бесіда «Безпека кожного: вчимося захиститися» для учнів 9–10 класів. Соціальний педагог Оксана Крейдун надала молоді практичні поради щодо розпізнавання насильства та алгоритму дій у складних життєвих ситуаціях. Завдяки відкритому діалогу школярі підвищили рівень  обізнаності про свої права та способи самозахисту.

🔹 Просвітницькі заходи «Насильство зупиняється там, де починаються знання» для старшокласників. Старші учні обговорювали форми насильства, його наслідки для особистості й суспільства, а також ефективні способи протидії.  Захід сприяв формуванню толерантності та підтримці безпечного середовища.

📋 Рекомендації від соціального педагога:

📌 Розвивайте впевненість у собі, не дозволяйте страху впливати на ваші дії!

📌 Знайте свої права і не бійтеся їх відстоювати!

📌 Не замовчуйте проблему. Звертайтеся за підтримкою до друзів, родини, учителів і спеціалістів!

         Будьте свідомими, інформованими та небайдужими! Разом ми будуємо гармонійний, безпечний світ без насильства, де кожен може почуватися впевнено і захищено!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *