Практичний семінар: досвід подолання освітніх втрат у дітей з візуальними порушеннями

16 квітня 2025 року педагоги школи представили власний досвід роботи під час практичного семінару «Подолання освітніх втрат дитини з візуальними порушеннями».

            Захід був організований Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти для консультантів ЦПРПП, педагогів спеціальних шкіл, ЗЗСО, асистентів педагогів та фахівців, які опікуються питаннями спеціальної та інклюзивної освіти.

            У межах семінару директорка школи Нана Ушкалова ознайомила учасників із особливостями роботи педагогічного колективу, місією закладу освіти, труднощами, з якими зіткнулися учасники освітнього процесу під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану, а також представила ефективну систему підтримки, яка була розбудована впродовж цього періоду.

            Педагоги школи презентували дієві методики, педагогічні прийоми та практичні кейси, спрямовані на підтримку дітей з особливими освітніми потребами, зокрема з порушеннями зору:

  • Тетяна Котлярова, вчителька початкових класів, поділилася темою
    «Інтеграція в навчанні дітей із зоровою депривацією – вектор на подолання освітніх втрат у початковій школі в дистанційному форматі».
  • Євген Гарбузов, учитель англійської мови, представив роботу на тему
    «Прийоми подолання освітніх втрат в учнів з порушенням зору засобами адаптації цифрових англомовних ресурсів на уроках англійської мови в дистанційному форматі навчання».
  • Маргарита Марченко, вчителька української мови та літератури, презентувала тему
    «Компетентнісне надолуження: стратегія освітнього зростання здобувачів освіти з візуальними порушеннями».
  • Дмитро Кривошеєнко, учитель фізики, виступив із темою
    «Наука на дотик: подолання освітніх втрат у дітей з порушеннями зору в умовах дистанційної освіти».

            Щиро дякуємо Тетяні Анатоліївні, Маргариті Володимирівні, Євгену Володимировичу та Дмитру Андрійовичу за високий професіоналізм, натхнення та щире бажання ділитися напрацьованим досвідом. Ваш внесок у розвиток спеціальної освіти – надзвичайно важливий!

            Висловлюємо подяку Донецькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти за створення професійної платформи, яка об’єднує небайдужих фахівців, які щодня формують простір підтримки, розвитку та турботи для кожної дитини з особливими освітніми потребами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *