Безпечний Інтернет для дітей

Безпечний Інтернет для дітей

Природною складовою сьогодення і, зокрема дітей, це – інтернет-технології. Сучасні гаджети та комп’ютери використовуються не лише заради розваги, але й для самовдосконалення, спілкування і, безумовно, розвитку особистості.

Інтереси молоді і дітей розширюються завдяки самостійному пізнанню світу через інтерактивні технології, що сприяють отриманню додаткової онлайн освіти, спонукають до кмітливості та самостійному розв’язанню цікавих і повсякденних задач.

Підліткову потребу у лідерстві також задовольняє Всесвітня мережа. Кмітливі та цілеспрямовані, обізнані на комп’ютерах та Інтернеті, адекватно оцінюючи свої можливості і здібності – це все можна віднести до сучасних дітей, але для повноцінного орієнтування у віртуальному просторі, сучасна молодь повинна вміти та знати, як структурувати величезні потоки отриманої інформації, дотримуючись при цьому загальних правил безпеки у глобальній мережі Internet.

Із метою поширення інформації серед батьків і педагогів та надання їм допомоги щодо захисту підлітків та дітей від впливу негативної інформації розроблено та ухвалено посібники, складено перелік ресурсів, які рекомендовані для дітей. Завдяки цим матеріалам школярі відкриють для себе корисний і цікавий, а найголовніше – безпечний Інтернет.

Перелік запропонованих Міністерством посібників, які слід використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Всесвітньою мережею Інтернет.

Правила безпеки в Інтернеті

Перша порада!

Перша порада!

Надійний пароль

Використовуйте надійний пароль. Перше і головне правило збереження Ваших даних, облікових записів, поштової пересилки це надійний пароль! Адже ви не хочете, щоб Ваше особисте листування упізнав хтось чужий? Використовуйте генератор паролів, щоб отримати надійний пароль. Багато разів хакери зламували сторінки в соціальних мережах або поштові адреси через те, що користувач ставив простий пароль.

Генератор паролів створюється, щоб допомогти вам із вигадуванням стійких до злому паролів, що легко запам’ятовуються.

Часто буває: ви зареєструвалися де-небудь, а там просять: “введіть пароль”. У поспіху доводиться вводити що-небудь типу qwerty або 12345. Наслідки можуть бути фатальними для вашого акаунта: при спробі злому такі паролі перевіряються в першу чергу. Щоб цього не відбувалося, потрібно створювати складний пароль, бажано який складається з букв різного регістра і містить цифри йі інші символи. Для створення таких паролів можна також використовувати  спеціальні програми.

 Обирайте пароль поскладніше, що складається з символів різного регістра, з цифрами і для абсолютної надійності - розділовими знаками.
Пароль по-складніше!
Обов'язково
Пароль по-складніше!
 Не використовуйте пароль, пов'язаний із тими даними, які можуть бути про вас відомі, наприклад, ваше ім'я або дата народження.
Пароль по-складніше!
Обов'язково
Ніяких персональних даних!
Порада друга!

Друга порада!

Комп'ютер, на якому встановлений фаєрвол

Заходьте в Інтернет з комп’ютера, на якому встановлений фаєрвол або антивірус із фаєрволом. Це в рази зменшить вірогідність упіймати вірус або зайти на шкідливий сайт.

Третя порада!

Третя порада!

Основна поштова адреса

Заведіть одну основну поштову адресу і придумайте до неї складний пароль. При реєстрації на форумах, у соціальних мережах та інших сервісах Ви вказуватимете його. Це необхідно, якщо Ви забудете пароль або ім’я користувача. Ні в якому разі не повідомляйте нікому свій пароль до пошти, інакше зловмисник зможе через вашу пошту отримати доступ до усіх сервісів і сайтів, на яких вказана Ваша поштова адреса.

Четверта порада!

Четверта порада!

Одноразові поштові скриньки

Якщо Ви хочете викачати якийсь матеріал з Інтернету, – сайту, де не потрібна реєстрація, але від Вас вимагають ввести адресу своєї електронної пошти, то, швидше за все, на Вашу адресу висилатимуть рекламу або спам. У таких випадках користуйтеся одноразовими поштовими скриньками.

Порада п'ята!

Порада п'ята!

Не викачуйте програми з підозрілих сайтів

Викачуйте програми лише з офіційних сайтів розробників. Не викачуйте програми з підозрілих сайтів або з файлосховищ. Так Ви зменшите ризик викачати вірус замість програми.

Порада шоста!

Порада шоста!

Вірус замість програми

Не натискайте на красиві банери або рекламні блоки на сайтах, якими б привабливими і принадними вони не були. У кращому разі Ви допоможете авторові сайту отримати гроші, а в гіршому – отримаєте вірус. Використовуйте плагіни для браузерів, які відключають рекламу на сайтах.

Порада сьома!

Порада сьома!

Не зберігайте паролі у браузері

Якщо Ви працюєте за комп’ютером, до якого мають доступ інші люди (на роботі або в Інтернет-кав’ярні), не зберігайте паролі у браузері. Інакше будь-хто, хто має доступ до цього комп’ютера, зможе зайти на сайт, використовуючи Ваш пароль.

Восьма порада!

Восьма порада!

Не відкривайте листи від невідомих Вам користувачів

Не відкривайте листи від невідомих Вам користувачів (адрес), або листи зі сповіщенням про виграш у лотереї, в якій Ви просто не брали участь.

Порада дев'ять!

Порада дев'ята!

Витівки зловмисників у соціальних мережах

Не натискайте на вікна, що упливають, в яких написано, що Ваш обліковий запис в соціальній мережі заблокований. Це витівки зловмисників! Якщо Вас раптом заблокують, Ви дізнаєтеся про це, зайшовши в цю соціальну мережу, або адміністрація відправить Вам електронний лист.

Перша порада!
Порада десять!

Порада десята!

Періодично міняйте паролі на найважливіших сайтах

Періодично міняйте паролі на найважливіших сайтах. Так Ви зменшите ризик злому вашого пароля.

Пам’ятка детально висвітлює усі технічні можливості мобільного зв’язку в цілому та телефонів , особливості запропонованих послуг в Internet, які не завжди позитивні. Завдяки порадам батьки та педагоги вчасно дізнаються щодо ризиків самовільного звернення підлітків до медійного простору, і захисту їх від наслідків шкідливої інформації.

Суспільна мораль і правовий захист – це зміст державної політики, яка покликана для реалізації економічних, правових та організаційних умов, що сприяють реалізації права на інформаційний простір. Він повинен бути вільним від контенту, що становить загрозу морально-етичному та психологічному, інтелектуальному та фізичному стану населення (ст. 5 Закон України «Про захист суспільної моралі»).

Небажаний зміст – як захистити дітей від закачування такого контенту

Оператори надають можливість перегляду всіх витрат певного мобільного номеру. Варто домовитися з дитиною, що ви будете переглядати ці дані, або включити цю послугу без її відома, але для цього вам буде потрібний телефон дитини.

Вияснивши, що дитина використовувала послуги контент-провайдера, слід зателефонувати в call-центр оператора і довідатися:

У call-центрі контент-провайдера Ви можете з’ясувати, який контент був замовлений з номера вашої дитини, при цьому не варто інформувати, що це не ваш особистий номер. Контент-провайдер може відмовитися надати таку інформацію.

Одночасно з’ясуйте, яку інформацію можливо замовити за даним коротким номером (зателефонуйте на цей номер або зайдіть на WAP-портал). Подивіться в телефоні дитини, чи збереглося SMS з номером замовленого контенту, або зворотне SMS з WAP-посиланням, або перевірте історію сторінок, які відвідувала дитина, в браузері телефону. Якщо ви переконалися в тому, що сервіс, яким користувалася ваша дитина, містить інформацію еротичного, порнографічного чи іншого небажаного характеру, і цю інформацію дитина вже отримала (що буває найчастіше), потрібно звернутися до call-центру оператора.

Вибір за Вами.

Як забезпечити безпеку дітей у мережі Internet

Декілька рекомендацій, які пропонуємо взяти до уваги:

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте можливість максимально захистити дитину від негативного впливу Всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша у світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ У WINDOWS VISTA

З появою нової операційної системи Windows Vista, до складу якої увійшли засоби батьківського контролю (Parental Control), з’явилась можливість легко контролювати отримання дітьми інформації і забезпечити їх захист під час роботи за комп’ютером.

За допомогою засобів батьківського контролю є можливість встановити:

Розповідай і своїм друзям, як себе захистити!