Мудрі представники старшого покоління кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки».
І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка – це окремий малесенький світ.
Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
Від писанки до писанки
18.02.2021 року з дотриманням протиепідемічних вимог у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради з метою поширення знань із традиційних ремесел України, оволодіння технікою розпису писанок здобувачі освіти 7-12 класів взяли участь у обласному фестивалі-естафеті «Від писанки до писанки». Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку радо поділився Дмитро Денисенко – методист декоративно-прикладної та технічної творчості КЗ «Донецький Палац молоді «Юність».
Дмитро Денисенко розповів школярам про процес виготовлення писанки, продемонстрував всі етапи її виготовлення.
Писанка-оберіг
По завершенню майстер-класу кожен учень тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг. Усі присутні переконалися, що писати писанку – це своєрідна медитація, що вимагає не тільки володіння старовинною технікою, але й духовного піднесення.
Учень 11 класу Бурлака Данііл та учениця 7-А класу Торлюк Анастасія були нагороджені грамотами за кращій рівень володіння технікою писанкарства.
Даний захід надав здобувачам освіти з візуальними порушеннями реальну можливість доторкнутися до народної культури і побуту українців.