У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності до Всесвітнього дня цивільної оборони…
У закладі освіти був проведений цикл тематичних заходів, що мали на меті поліпшити якість освітньої роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя; створити безпечне та свідоме оточення для дітей та молоді; поглибити знань учнів із питань цивільного захисту; повторити правила поведінки та реагування в непередбачуваних ситуаціях.
Вчитель предмету «Захист України» Янковецький В.В. провів для здобувачів освіти 11-А та 12-А класів тематичні уроки «Безпека на першому місці: Уроки цивільного захисту для старших класів» з метою підвищення обізнаності молоді про заходи безпеки та алгоритму дій у разі будь-яких надзвичайних ситуацій.
Старшокласники з цікавістю долучилися до вікторини, де продемонстрували свої знання і вміння. Активна дискусія розгорнулася навколо питань: Які основні етапи реагування на надзвичайні ситуації передбачає план цивільного захисту? Які види захисту можна застосовувати в разі хімічної або біологічної загрози? Які важливі предмети і документи рекомендується мати під рукою в надзвичайних ситуаціях для максимальної готовності? Набуті знання та усвідомлення молоддю відповідальності за власне життя та здоров’я стали ключовим результатом проведених уроків.
Учителька Козлова О.В. провела захiд «Перша домедична допомога в умовах війни» у 10 класах. Здобувачі освіти отримали корисну інформацію щодо техніки зупинки кровотечі, ризику інфікування при контакті з кров’ю, першої допомоги при зупинці серця і термічних опіках. Учні проаналізували певні життєві ситуації, що потребують невідкладного втручання і допомоги.
27 лютого 2024 року фахівці «FSD Ukraine Швейцарського фонду протимінної діяльності» Валерія Гапанович, Віталіна Вознюк, Віталій Зотов провели онлайн-навчання з теми «Мінна безпека» для здобувачів освіти 5-12 класів, батьків і педагогів.
Під час заходу було розглянуто питання про основні види боєприпасів, їх характеристики та небезпеки, які вони становлять, алгоритм дій при зустрічі з вибухонебезпечними предметами, офіційні та неофіційні попереджувальні знаки, потенційно небезпечні території. Учні отримали корисні знання з правил безпечної поведінки та чіткі інструкції, як правильно поводитися у разі знаходження міни чи інших боєприпасів.
28 лютого 2024 року педагог Янковецький В.В. для здобувачів освіти 3-12 класів провів онлайн-захід «Правила безпеки, що рятують життя».
Учасникам заходу був презентований проєкт «Безпека з Лірником» за участі відомого українського казкаря Сашка Лірника та його кота Боськи, який навчає дітей та їх батьків базовим правилам поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами у різних ситуаціях.
У короткому анімованому ролику знаменитий пес Патрон розповів присутнім про основні правила безпеки, які можуть врятувати життя: Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101!
Віталій Янковецький ознайомив шкільну спільноту з мобільним застосунком «MineFree», що дбає про безпеку громадян і надає можливість користувачам: переглянути мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території, згідно з даними ДСНС, отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об’єкту, знайомитися з довідником ДСНС, у якому є фото та опис вибухонебезпечних предметів, повідомити про виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів.
Педагог провів онлайн-екскурс сайтом із мінної просвіти «Безпека.інфо», розробленим ЮНІСЕФ у співпраці з ДСНС та Міністерством освіти та науки, на якому зібрані корисні навчально-розважальні матеріали для дітей, батьків і педагогів.
Учасники заходу взяли участь в інтерактивному онлайн-уроці про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами з використанням елементів квесту, анімаційних, лекційних та тестових матеріалів.
Цікавим для дітей став ресурс «Інфорси – суперкоманда проти мін», який включає комікс про пригоди супергероїв, розроблений спільно з ілюстраторами та дитячими психологами, мультики про мінну безпеку про супергероїв із команди Інфорсів, які допоможуть запам’ятати всі правила поводження з вибухонебезпечними предметами, як дітям так і дорослим. Присутні взяли участь в онлайн-грі «Суперкоманда проти мін!» і успішно пройшли випробування разом із командою Інфорсів – знайшли небезпечні предмети, проклали безпечний шлях та вивчили правила мінної безпеки.
Проведені заходи допомогли всім учасникам освітнього процесу узагальнити свої знання про вміння діяти у надзвичайних ситуаціях і стали важливим джерелом знань про безпеку у повсякденному житті!