Всеукраїнський урок із медіаграмотності. 17-18 лютого 2022 року у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради з дотриманням протиепідемічних вимог було проведено уроки з медіаграмотності.
Всеукраїнський урок із медіаграмотності – це частина невідкладних заходів із консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента Володимира Зеленського.
З нагоди проведення Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 17 лютого 2022 року адміністрація та педагогічний колектив школи долучилися до пресконференції, ініційованої Міністерством освіти та науки України спільно з національним проєктом із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України.
З метою формування навичок медіаграмотності, розвитку критичного мислення, опрацювання способів розпізнавання фейків для здобувачів освіти з візуальними порушеннями початкової школи було проведено урок «Медіаграмотність: знаю, розумію, використовую», у ході якого учні закріпили свої вміння і навички за допомогою онлайнгри «Медіазнайко» від порталу «Медіаосвіта і медіаграмотність».
Здобувачі освіти базової школи на уроці «Мистецтво переконання» опрацювали навчальні матеріали з медіаграмотності на онлайн-платформі національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр». Разом з учителями школярі обговорили способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі, детально вивчили п’ять технік пропаганди.
Розглянути процеси створення новин, визначити фейки в соціальних мережах, прийоми маніпуляції в медіа здобувачі освіти старшої школи змогли на уроці «Детальна анатомія брехливої новини». Школярі ознайомились з презентацією про створення фейків – загрози й ознаки, долучились до диспуту після опрацювання науково-навчального тексту «Детальна анатомія брехливої новини».
Учнівський і педагогічний колективи у ході плідної роботи дійшли висновку, що медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати кожному.