Чорний біль нашої землі

Чорний біль нашої землі

Весна в розмаї. Двадцять шосте квітня.
Тривожна ніч. Здригнулася земля.
Марія Яновська

26 квітня 2023 року минає 37 років з дня Чорнобильської трагедії – найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, яка змінила мільйони життів раз і назавжди.

26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це наслідки Чорнобиля, які стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети. Чорнобильська катастрофа стала попередженням усім, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

Здавалося, людство зробило висновки. Натомість 2022 року російські окупанти знов поставили весь світ на межу нової ядерної катастрофи, захопивши українські атомні електростанції (зокрема, Чорнобильську та Запорізьку), які в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну стали полігоном бойових дій.  Неймовірними зусиллями Україна та увесь світ не допустили, щоб нова атомна трагедія повторилася знову, -слово «Чорнобиль» повинно стати постійним і суворим нагадуванням людям про відповідальність перед прийдешніми поколіннями. До річниці Чорнобильської аварії  вчитель Максим Савін разом із учнями та ученицями 11-А класу підготували інформаційний відеоролик «Чорнобиль – біль, сум і пам’ять».

Цього дня в Україні вшановують пам’ять жертв аварії на ЧАЕС та героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії. Здобувачі освіти  долучилися до обласного онлайн-реквієму «Чорнобиль в пам’яті країни».  Засвідчуємо свою шану за героїзм, мужність та самовідданість ліквідаторам страшної аварії на ЧАЕС. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Згадуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей у 1986 році, і віримо в тих, хто захищає нашу країну нині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *