День Соборності – Україна єдина від 1919 р.

День Соборності – Україна єдина від 1919 р. 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності.

Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Це одне з найважливіших державних свят, яке символізує єдність земель України.

З метою виховання в учнівської молоді глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, формування національної свідомості, людської гiдностi, виховання у здобувачів освіти почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради з дотриманням санітарно-епідемічних вимог було організовано та проведено ряд заходів: урочиста лінійка пам’яті «Тільки разом збережемо незалежність» (педагог Вовк Алла), виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

Під час цих заходів  учні згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу, і дійшли висновку, що День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави  в єдності українських земель.

Відзначення Дня Соборності – наш обов’язок берегти світлу пам’ять про незлічені жертви, покладені українським народом на вівтар незалежності, соборності держави.

До Дня Соборності України з дотриманням санітарно-епідемічних вимог у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради педагогом-організатором Савіною Наталією було проведено виховний захід «Діти єднають Україну!», на якому здобувачі освіти у своїх виступах розповіли про історичне значення Соборності України, сучасні тенденції розвитку незалежної української держави, привітали присутніх із такою знаменною датою.