Хата моя, біла хата

Хата моя, біла хата, рідна моя сторона.

Хата моя, біла хата,
Рідна моя сторона.
Пахне любисток і м'ята,
Мальви цвітуть край вікна.
Хата моя, біла хата,
Казко тепла й доброти.
Стежка від тебе хрещата
В'ється в далекі світи.

Д. Луценко

Духовні острови

20 лютого 2020 року у Слов’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів № 23 Доноблради у ході реалізації довготривалого національно-патріотичного проекту для учнів 1-7 класів «Духовні острови» був проведений виховний захід «Хата моя, біла хата». Організатори заходу педагоги та учні 1-А класу створили для всіх присутніх по-родинному затишну атмосферу, виконавши вірші, пісні, прислів’я, котрі викликали у душах і серцях учнів школи повагу та любов до власної оселі. Ведуча заходу,       Чачкова І.Г., ознайомила гостей свята із призначенням українських народних оберегів, звичаїв та обрядів при закладанні хати; розповіла про особливості українського житла.

Українська хата

Шляхом практичного ознайомлення учні із вадами зору змогли доторкнутися до української світлиці, предметів побуту, рушників і посмакувати духмяною українською паляницею.

Ми низько вклоняємося святій українській берегині – українській хаті.  Адже саме хата заклала в нас чесноти правди і гідності, зберегла українську мову, вишиванку, тепло печі, вранішній запах свіжоспеченого хліба і віру в Бога. Не забуваймо рідну хату і все те, що нагадує нам про дитинство, та про те, що ми – українці.

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!