Люби й оберігай свій рідний край!

Краса природи – це одне з джерел,
що живить доброту, сердечність і любов.

                     В.О. Сухомлинський

У Концепції Нової української школи однією з ключових компетентностей сучасного школяра є екологічна грамотність, тобто «уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини». Тому питання екології, формування екологічної свідомості й  цінностей займають значне місце у роботі зі здобувачами освіти Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради.

З метою формування екологічної культури,  відповідального ставлення до довкілля дітей та молоді протягом квітня у закладі освіти проходить місячник екологічного виховання «Зігріймо землю красою й любов’ю, для наших нащадків її збережемо», у рамках якого цього року було проведено різноманітні заходи:

  • здобувачі освіти долучились до обласної акції «Ми за чисте довкілля» від  Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості до Дня довкілля; 
  • учні та учениці 2-Б, 3-А, 5-А, 5-В класів взяли участь у Всеукраїнському дистанційному конкурсі «Будь природі другом» в рамках проєкту «Всеосвіта», мета якого – розширення світогляду школярів  із  природничих питань та ознайомлення дітей з цікавими екологічними фактами, розвитку креативного мислення та творчих навичок у дітей. Блискуче продемонструвавши свої знання і вміння, школярі посіли призові місця:
  • Сікалова Єлизавета, Кравцова Ксенія, Ковальова Наталія, Лапченко Олександра, Лапченко Дар’я – І місце;
  • Савченко Поліна, Лісовська Ганна, Панюхно Матвій – ІІ місце;
  • Шевелев Артем – ІІІ місце.
  • здобувачі освіти 4-А та 6-Б класів разом з педагогами Вікторією Шпаковою, Маргаритою Дручиніною підготували інформаційний відеоролик до Міжнародного дня Землі;
  • класні керівники 2-12 класів провели тематичні заходи по класах: уроки-подорожі у природу, години спілкування з природою, бесіди, відеолекторії, екологічні інтерактивні ігри та вікторини;
  • у виставці виробів із вторинної сировини «Подаруй нове життя старим речам і допоможи планеті!» здобувачі освіти продемонстрували відповідальне ставлення до природних ресурсів, при цьому  проявивши творчість, фантазію, креативність: старі речі перетворилися на яскраві вироби, кожен із яких вразив своєї довершеністю, як із відходів можна зробити корисні та чудові речі.                            

Проведені заходи  дозволили школярам  проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним внеском. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо.

Природні ресурси не безмежні. Лише дбайливе ставлення і наша ощадливість можуть зберегти планету для наступних поколінь.

Будьмо в тренді – бережімо планету!

        Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *