Ми – проти булінгу

Ми – проти булінгу

4 травня – Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням),  присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі.

Забезпечення охорони життя і здоров’я учасників освітнього процесу є пріоритетом державної політики, спрямованої на розбудову безпечного і здорового освітнього середовища в закладах освіти.

Дотримання конституційних прав та свобод дитини, гарантій з охорони дитинства, реалізації прав дітей на освіту є предметом посиленої щоденної уваги адміністрації та педагогів Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради.

Педагогічний колектив закладу освіти дбає про безпечне освітнє середовище, вільне від насильства, експлуатації, дискримінації та створює умови для доброзичливого спілкування та успішного розвитку і навчання здобувачів освіти у школі.

3- 4 травня 2023 року з нагоди Міжнародного дня протидії булінгу у закладі освіти класними керівниками 2-12 класів було проведено різноманітні тематичні заходи:

  • години спілкування «Зупинімо насилля разом», «СТОП! БУЛІНГ!» ,  «Що таке булінг та його прояви в Україні та світі», «Протидія булінгу»;
  •  виховні заходи «Булінг. Кібербулінг або агресія в Інтернеті», «Кібербулінг та безпека в Інтернеті. Поради дітям»;
  •  індивідуальні інформаційні хвилинки «Ми – проти булінгу», «Конфлікт. Шляхи подолання», «Закон і ми» тощо

         Під час заходів педагоги зі школярами опрацювали  питання, що таке «булінг», «насильство», обговорили різновиди булінгу: економічний, фізичний, психологічний, кібербулінг та ознайомили  з протидією кожному з них. Дітям нагадали, як протистояти булінгу та куди звертатися по допомогу.

Зі здобувачами освіти було проведено тренінг із розвитку навичок спілкування та вирішення конфліктів мирним шляхом, імітаційну гру «Якщо тебе ображають». Діти переглянули анімований фільм «STOP  Булінг. Поради дітям», обговорили притчу «Все в твоїх руках», закріпили знання у тематичній грі «Міф чи правда?».

Проведені заходи сприяли усвідомленню учнями та ученицями, що стосунки у закладі освіти, сім’ї, суспільстві  мають будуватися на засадах довіри, поваги, справедливості, доброзичливого ставлення один до одного та взаємній відповідальності.

                     Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *