Інноваційна педагогічна діяльність – шлях удосконалення якості дистанційної освіти. Відповідно до плану роботи методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу…
Відповідно до плану роботи методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради і з метою поширення інноваційного досвіду роботи під час дистанційного навчання 08.02.2023 року вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель, тифлопедагог Олена Бєляєва провела у 10-А класі відкритий онлайн-урок з української літератури на тему «Ідея соборності та незалежності України у романі П. Куліша «Чорна рада».
На уроці були присутні заступниця директора з навчально-виховної роботи Яніна Сіробаба і керівниця методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу Олена Козлова.
Тема відкритого уроку була обрана невипадково, оскільки історичний роман-хроніка П. Куліша «Чорна рада» порушує ті проблеми, які й досі актуальні для України: соборність і незалежність Батьківщини, боротьба українців за краще життя, патріотизм, національна самосвідомість.
Урок пройшов у захоплюючій, творчій атмосфері, де і вчитель, і здобувачі освіти виступали учасниками і модераторами освітнього заходу. Онлайн-урок містив у своїй структурі інноваційні технології і прийоми навчання: технологію особистісно орієнтованого навчання, ігрову технологію, критичного мислення; роботу в парах, ґронування, інтерактивні тести, ситуації успіху, міжпредметні зв’язки (історію, право). На етапі рефлексії десятикласники дійшли висновку, що роман П. Куліша «Чорна рада» вражає своєю значимістю не тільки для розвитку української літератури ХІХ ст., а й у формуванні почуття патріотизму, національної свідомості, гідності сучасного підростаючого покоління.