Свято Масляної

Масляну святкували,

Люту зиму проводжали.

Були танці, були співи

Та й млинці усім на диво.

Ой, яке ж то гарне свято –

Вас дозвольте привітати!

 Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, коли древні слов’яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на  небесне світило – млинець.

 Сьогодні, звичайно, це свято Масляної набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.

12.03.2021 року з дотриманням санітарно-епідемічних вимог на шкільному подвір’ї  Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради відбувся феєричний захід «Масляну гуляємо, весну зустрічаємо», учасниками якого стали адміністрація і педагоги школи, здобувачі освіти 1-12 класів, їх батьки.

Спеціально до свята діти з педагогом Котляровим Л.М. виготовили солом’яну бабу – символ свята Масляної, з якою можна було сфотографуватися протягом масляного тижня.



Українські традиції масляної

Творчий колектив учнів та вихователів відтворили цікаві українські традиції цього свята. Дійство видалося колоритним та різнобарвним. Дітки декламували вірші, співали пісні, веснянки, заклички. Школярі дізналися про походження, звичаї та традиції свята. І ще стали учасниками розваг та конкурсів, адже  яскраві емоції, піднесення і грайливий настрій залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.

А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями: вихованці школи заздалегідь принесли різноманітні, смачненькі млинці, які приготували власноруч або з рідними, та пригощали ними одне одного, педагогів, шкільних робітників.

Закінчилось свято веселими іграми та спалюванням солом’яної баби.

Проведення таких національних заходів викликає  бажання відроджувати й оберігати народні звичаї та традиції, наслідувати кращі моральні зразки українського народу, які дають підставу для формування національної свідомості учнів. Тож, українські звичаї варто шанувати і передавати наступним поколінням.

Учнівський і педагогічний колективи школи щиро дякують організаторам свята Гладиш Л., Сіробабі Я., Марко Н. за незабутні емоції і враження, гарний настрій і теплу зустріч весни!

Вітаємо всіх зі святом приходу весни! Побільше вам величезних, рум’яних жаром млинців. Нехай зима забере з собою всі негаразди, а весна принесе тільки щастя,  радість, здоров’я і добробут. Із Масляною!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *