За Україну, за волю, за славу!

Крути! Крути!
Це за батьківщину стати муром, шанцем душ і тіл.
Крути! Крути! Мужньо, воєдино прямувати в
найсвятішу ціль.
Богдан-Ігор Антонич «Крутянська пісня»

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами – один із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність, початку нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

З метою розширення знань здобувачів освіти про трагічні події січня під Крутами, формування патріотизму та громадянської свідомості молоді у Слов’янській спеціальній школі було організовано і проведено низку тематичних заходів.

Напередодні відзначення Дня пам’яті героїв Крут класні керівники 3-6 класів провели освітньо-виховні заходи: класну годину «Битва під Крутами. Урок відповідальності за життя молодих людей» (3-А клас, учитель Дерев’янко О.О.),  годину пам’яті «Герої Крут не вмруть…» (4-А клас, учитель Котлярова Т.А.), виховний захід «Герої Крут: Крути – символ героїзму українського народу» (6-А та 6-В класи, класні керівники Савіна Н. Ю.,  Гладиш Л.Ф.), інформаційно-виховну годину «Пам’ятай про Крути» (5-А клас, учитель Чачкова І.Г.), урок-реквієм «Пам’ятаємо героїв  Крут» (4-Б клас, вчитель Дьогтєва О.Є.). Під час заходів педагоги приділили увагу важливим акцентам щодо зв’язку подвигу крутян із героїзмом сучасних українських захисників.

До Дня пам’яті героїв Крут учні Ярина Попова та Максим Грицько доєдналися до обласної акції-вшанування «Слава їх встає безсмертна» від Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

29.01.2024  здобувачі освіти 10-12 класів і педагоги взяли участь у перегляді обласного онлайн-уроку «Пам’яті Героїв Крут».

У День пам’яті героїв Крут учителька Бєляєва О.О. разом з учнями 10-А класу провела онлайн-захід-реквієм «За Україну, за волю, за славу!» для здобувачів освіти 7-12 класів, у ході якого історичний екскурс у далекий січень 1918 року, коли і відбулися ці страшні й болючі для українців події, поєднався із реаліями сьогодення. Присутні переглянули відеоролик «Бій під Крутами», ознайомились із творами поетичного мистецтва, живопису, музики, кінематографії, присвячених героїзму і мужності студентів-крутян, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Крут, героїв АТО, героїв ЗСУ, створили асоціативне тематичне ґроно і склали сенкан «Крути».

Кульмінацією онлайн-заходу став величний Гімн України як продовження сили духу, мужності, волі, незламності, патріотизму юних крутян 1918 року  у виконанні кіборгів-захисників Донецького аеропорту.

Наприкінці заходу було зроблено висновок про те, що бій під Крутами має важливе історичне значення і подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Ми пам’ятаємо! Ми пишаємося захисниками і захисницями, які нині боронять нашу землю, гідно продовжуючи героїчні традиції кращих синів і доньок України!