У межах місячника екологічного виховання «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти» та до Всесвітнього дня Землі
З метою привернення уваги учнівської молоді до екологічних проблем, підвищення інтересу до дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості й культури, патріотизму, виховання прагнення берегти рідну природу і країну у школі було проведено різноманітні тематичні заходи.
11 квітня 2024 року студентки-практикантки 2 курсу факультету спеціальної освіти ДДПУ провели цікавий онлайн-захід «Чисте довкілля – чисте сумління», у ході якого здобувачі освіти 3-12 класів дізналися про історію Дня Землі, його традиції та дивовижні факти про нашу планету. Діти з радістю брали активну участь у різноманітних інтерактивних завданнях: перевіряли свої знання з назв флори та фауни, відгадували загадки, складали прислів’я та слова, сортували сміття та рахували математичні приклади, дізнаючись про негативні наслідки для планети, що відбуваються щогодини; спільно склали кодекс захисту нашої планети та пообіцяли його дотримуватися.
Вчителька біології Коваленко В.Л. організувала цикл уроків «Моє довкілля – моє майбутнє». Засобами інтерактивних ігор, різноманітних цікавих вправ і завдань учні ознайомилися з актуальними проблемами довкілля, вивчили причини виникнення екологічних проблем та їх негативний вплив на здоров’я людей і планети в цілому, зазначили важливість особистої відповідальності кожної людини за охорону довкілля.
Окрім теоретичної частини, уроки включали й практичні завдання: учні 7-10 класів створили макети соціальної реклами у сфері охорони довкілля, що закликали до бережного ставлення до довкілля; здобувачі освіти 12-А класу виконали практичну роботу з «Оцінки екологічного стану свого регіону», досліджуючи та аналізуючи екологічну ситуацію рідного краю.
Онлайн-виставка поробок із вторинної сировини «Екодиво», яка пройшла під гаслом «Твори з відходів, рятуй планету!», стала чудовою можливістю для дітей і дорослих продемонструвати свою творчість та екологічну свідомість.
До Всесвітнього дня Землі здобувачі освіти взяли участь в обласній фотогалереї «Екологія – справа кожного!» від Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.
Вчителі початкової школи провели ряд цікавих та змістовних заходів для здобувачів освіти 3-4 класів, під час яких діти жваво обговорювали проблеми довкілля, вивчали методи захисту природи, шукали шляхи їх вирішення; взяли активну участь у вікторині «Знай, люби, бережи», демонструючи свою екологічну обізнаність. Із запалом школярі виконували завдання гри «Добрі вчинки – для планети» (економія ресурсів, сортування сміття, озеленення, прибирання), розуміючи важливість кожного вчинку.
Для здобувачів освіти 5-12 класів класними керівниками були проведені години спілкування «Як бути дружнім до природи. Екологічні поради», «Майбутнє довкілля в наших руках», «День Землі», у ході яких відбулося обговорення різних аспектів важливої проблеми – охорони навколишнього середовища. Молодь продемонструвала глибокі знання з екології, змагаючись за звання кращих знавців природи у вікторині «Що? Де? Коли?». Завдяки віртуальним іграм під час пізнавальної подорожі до світу екології «Морський бій за чисте довкілля», учнівство навчалося мудрим рішенням: раціонально використовувати ресурси, дбайливо ставитися до довкілля, берегти водойми та цінувати природні багатства, замислюватися над важливістю відповідального ставлення до планети. Здобувачі освіти дійшли висновку, що людству вже час схаменутися: планета – наш спільний дім, і від кожного з нас залежить екологічна безпека й саме існування людей на прекрасній Землі.