Відгомоніли веселі зимові свята

Відгомоніли веселі зимові свята, залишивши після себе приємні спогади, аромат  мандаринів і присмак шоколадних цукерок.

Та 24 січня 2020р. вихованці Слов’янської спеціальної загальноосвітньої  школи-інтернату І -ІІІ ступенів № 23 Доноблради змогли  ще раз поринути в історію, українські народні традиції та обряди  свят  Різдва Христова, Нового року, Хрещення.

Виховний  проект  “Духовні острови”

У ході реалізації  виховного  проекту  “Духовні острови”  (1 -7 кл.) силами педагогів і учнів 2-А, 4-А,5-Б, 6-Б класів була проведена тематична феєрична театралізована вистава “Зимові свята”,  з традиційним народним вертепом, чарівною музикою, колядками, щедрівками,  смачним святковим  частуванням, із натхненним  виконанням  пісень і танців.

Педагогами Соколовою Л.І., Крейдун О.В., Дьогтєвою О.Є., Берлін Т.Р.В., Пискарьовою О.Є., Марком Р.В., Марко Н.В., Бодаком Д.М. була знайдена інноваційна інтерактивна форма загальношкільного заходу: учні та вихователі 2-А та 5-Б класів  за щедрими святковими столами  представляли дві великих родини, де “батьки” знайомили своїх  “дітлахів” і “онуків” із давніми новорічними традиціями й обрядами; до казково   прибраних осель приходили з піснями й  танцями колядники,  щедрувальники і навіть справжній святковий вертеп із веселою Маланкою та Козою.

Святкова атмосфера

Завдяки зусиллям педагогів Сіробаби Я.В.,  Гладиш Л.Ф., Сєбової О.Ю. неповторну  святкову атмосферу  створювали чудові декорації, мультимедійний екран, талановитий хоровий спів і танці вихованців.

Без сумнівів, це масштабне, захоплююче дійство, що  відкрило безліч нових сторінок української народної культури та звичаїв  і принесло справжню естетичну насолоду, назавжди запам’ятається всім учасникам і глядачам свята. Сподіваємося, що кожний вихованець,  доторкнувшись  до духовних джерел рідного народу і високих  родинних цінностей: довіри, любові, тепла і  шанобливого ставлення до старших, – захоче відтворити чудові новорічні  традиції та обряди у власних сім’ях.

Щаслива сім’я – щасливі діти

Слід зазначити, що до  проекту  ” Духовні острови”, девізом якого стали безсмертні рядки В. Симоненка “В океані рідного народу відкривай духовні острови”, крім з успіхом  реалізованого міні-проекту “Зимові свята”, входять  ще 2 міні-проекта: “Щаслива сім’я – щасливі діти” і “Джерела народних ремесел”,  тож у найближчий час ми матимемо нагоду стати учасниками й  глядачами нових яскравих, цікавих і корисних загальношкільних виховних заходів.

Козлова О.В., заслужений вчитель України, педагог української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!