14 жовтня – свято непереможних!

В Україні 14 жовтня – величне свято:  День захисників і захисниць України, які сьогодні мужньо і героїчно боронять незалежність і територіальну цілісність нашої Вітчизни, відважно і віддано захищають життя десятки мільйонів українців від агресорської навали.

Також щорічно цього дня відзначається і День українського козацтва – свято, приурочене до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею та покровителькою козаків. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Й нині українська армія береже бойові традиції предків, а український народ – столітні традиції,  тому  14 жовтня – свято непереможних!

14 жовтня 2022 року у Слов’янській спеціальній школі  № 23 Доноблради до Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва з метою вшанування мужності й героїзму захисників військових традицій та перемог українського народу,  зміцнення патріотичного духу; формування сталих знань  здобувачів освіти з візуальними порушеннями про героїчну боротьбу українського народу за збереження суверенітету нашої держави; формування ідеалів національної гідності, народної єдності; підвищення рівня громадянської свідомості школярів; формування почуття гордості за свою країну, культивування ставлення до військовослужбовця, як до захисника України і героя  класними керівниками було проведено різноманітні виховні заходи в онлайн-форматі  (години державності, години спілкування, бесіди, вікторини, квести):

• «В єдності наша сила» (2-4 класи);
  • «Герої не вмирають» (5-А клас, Савіна Н.Ю.);
  •  «За честь! За славу! За народ!» (5-В клас, Гладиш Л.Ф.);
  •  «Наші герої» (6-А клас, Коваленко В.Л.);
  • «День захисників і захисниць України» (6-Б клас, Дручиніна М.Г.);
  •  «День захисників і захисниць України» (7-А клас, Піскарьова О.Є.);
  • «Любіть Україну у сні й наяву…» ( 9-А клас, Козлова О.В.);
  • «Дякую тобі, захиснику» (10-11 класи);
  • «Незламна воля переможців!» ( 12 клас, Одінченко І.В.).

На честь свята педагог Марко Надія Володимирівна разом з вихованцями 8-Б класу провела загальношкільне онлайн-свято «На захисті Вітчизни шляхами козацьких звитяг», лейтмотивом якого були поняття «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник». Музичні композиції Поліни Кучеренко (здобувачки освіти 11 класу) і Сікалової Єлизавети  (здобувачки освіти 2-Б класу)  зобразили всю глибину патріотичних почуттів, пронесли біль втрати, страху і водночас гордості за синів України.

Здобувачі освіти  нашої школи з радістю та гордістю долучилися до привітань захисників і захисниць України, які є прикладом мужності та відваги для молодого покоління, та підготували  для героїв патріотичні композиції: листи, малюнки, поробки. Вітаємо  із Днем захисників і захисниць України! Це справжнє свято самовідданості, свято благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі, захисники та захисниці України. Це свято кожного, хто в той чи нинішній час віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої любої Батьківщини!