21 вересня – Міжнародний день миру

Міжнародний день миру є символом надії і сподівань для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення воєнних конфліктів та створення світу без війн.

Особливо це прагнення нині актуальне для нас — українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні триває жорстока і кривава війна.

Нині Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.  Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що розуміємо цінність миру.

До Міжнародного дня миру у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради відбулись різноманітні заходи.

Педагог Соцька І.В. провела майстер-клас «Голуб миру» для здобувачів освіти 5-9 класів, під час якого  учасники заходу ознайомились з історією започаткування свята, його символікою у різних країнах світу та в Україні: голуб – прагнення до польоту, свободи, миру, білий колір – символ чистоти, чесноти, радості, оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.

Діти з задоволенням власноруч створили з паперу голубку з побажаннями миру для рідної України, скорішого повернення додому українських захисників і захисниць, щоб  спокій запанував у серцях та душах людей, у кожній українській родині!

Здобувачі освіти взяли участь в онлайн-конкурсі  малюнків  «Мир очима дітей»  від КЗ «Донецький  Палац молоді «Юність»,  долучилися до обласної акції-флешмобу «Голосуємо за МИР»  від Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Протягом тижня класні керівники 3-12 класів провели уроки миру, виховні заходи, інтерактивні вікторини, які  порушували питання щодо проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності взаєморозуміння, співпраці та діалогу  для  усунення конфліктів, згуртування людства задля досягнення миру; негативного ставлення до агресії, зла, ненависті;  важливості дотримання принципів Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир; шанобливого ставлення до людей, які присвятили своє життя захисту світу: військових, миротворців, волонтерів, громадських активістів тощо.

Міжнародний день миру є нагадуванням про нашу спільну відповідальність за мир і безпеку у світі. Й кожен із нас може зробити свій внесок у досягнення миру, починаючи з доброзичливого спілкування та поваги до інших людей.          Бажаємо всім спокою, процвітання і міцного здоров’я. Миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!