Формування ключових та стійких компетенцій у дітей про безпечну поведінку у час війни та після її завершення – одне з головних завдань батьків та освітян.
З 24 лютого 2022 року питання безпеки вийшло на інший рівень. Нині воєнні ризики є частиною життя українців, тому дуже важливо слідувати правилам обережності, пильнувати за своїм здоров’ям і благополуччям своїх рідних та близьких, знати надважливі вказівки, які можуть врятувати життя.
Незабаром весняні канікули – час для активного відпочинку, коли на вулиці більшає сонця і вже нікому не хочеться сидіти вдома. Всім дітям хочеться погуляти на вулиці, покататися на гойдалках, велосипедах, роликах, побігати або просто погуляти на свіжому повітрі.
Напередодні весняних канікул з 20 березня по 26 березня 2023 року класні керівники 2-12-х класів провели в онлайн-режимі бесіди, інструктажі зі здобувачами освіти з техніки безпеки життєдіяльності та охорони здоров’я під час канікул в умовах воєнного стану.
У ході зустрічей детально обговорювались правила дорожнього руху та питання про загальні правила поведінки вдома, на вулиці, в інтернет-просторі, про реальні загрози, які оточують усіх нас другий рік поспіль через широкомасштабну збройну агресію росії проти України.
Педагоги закликали хлопців та дівчаток не гратися сірниками, запальничками, легкозаймистими речовинами, гострими предметами, не чіпати побутової хімії, медичних препаратів, бути вкрай обережними під час користування газовими та електричними приладами; не шукати розваг у закинутих або зруйнованих від обстрілів будівлях, на пустирях, у лісонасадженнях, на узбережжях водойм, які є захисними смугами під час війни.
Під час спілкування класні керівники обговорили зі здобувачами освіти правила безпечної поведінки з вибухонебезпечними або підозрілими предметами: не підіймати із землі, навіть не підходити близько до них – про це обов’язково треба сповіщати дорослих, а найкраще – спеціальні служби, зателефонувавши за номером «101» або «102»!
Також педагоги наголосили на важливості кібергігієни в інтернет-мережі: не слід надто довіряти незнайомцям, вступати у сумнівні групи, які пропагують нездорову, агресивну поведінку, розповідати особисту інформацію про себе та свою родину, погоджуватися на зустріч з людьми, яких ви ніколи не бачили.
Не менш важливим у реаліях сьогодення є швидке реагування на сигнал повітряної небезпеки, перехід до укриття і, звісно, інформування батьків про місце свого перебування!
Протягом тижня класні керівники 2-12-х класів через сервіс Google Meet, провели онлайн-батьківські збори, індивідуальні консультації та бесіди. Під час заходів, крім безпеки дітей у весняні канікули, обговорювались актуальні питання щодо дистанційного навчання та виховання. Батьки мали чудову змогу ознайомитися з успіхами своїх дітей, поставити запитання, поспілкуватися наживо з усіма батьками та класним керівником, дізнатися корисну інформацію.
З метою формування у дітей свідомого ставлення до життя і здоров’я, навичок і стереотипів безпечної поведінки, закріплення знань про права й обов’язки пасажирів і пішоходів та навичок пильного сприймання оточення, правильної оцінки, аналізу різних життєвих ситуацій, здатності передбачати приховану небезпеку; розвитку критичного мислення у процесі прогнозування можливої безпекової ситуації й прийняття грамотних рішень в умовах надзвичайного стану, ознайомлення з ознаками найпоширеніших травмувань та способами надання домедичної та первинної медичної допомоги 21 березня 2023 року здобувачі освіти 5-А та 5-В класів Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради разом із батьками та класними керівниками Людмилою Федорівною Гладиш і Наталією Юріївною Савіною взяли участь у Всеукраїнських дистанційних конкурсах «Правила дорожнього руху» і «Безпека під час війни» в рамках проєкту «Всеосвіта» і посіли призові місця.
Впровадження педагогічним колективом різноманітних прийомів, методів, заходів виховання сприяє формуванню у здобувачів освіти з візуальними порушеннями навичок безпечної поведінки в умовах воєнного стану.
Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи