У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходить цьогоріч під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»
Протягом жовтня у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради була проведена змістовна робота щодо організації заходів, націлених на формування у здобувачів освіти національної ідентичності, самобутності, любові до державної мови, поваги до культурного та історичного минулого України; культивування кращих рис української ментальності на засадах наскрізного патріотичного виховання.
10 жовтня 2023 року з метою розкриття виховної функції бібліотек, розвитку читацької культури та активності учнів, популяризації читання серед молодого покоління вчителька Дьогтєва О.Є. провела інтерактивний онлайн-захід для здобувачів освіти 3-6 класів.
Учасники заходу здійснили захопливу подорож крізь часи у світ цікавих фактів про бібліотеки: що таке бібліотека та її принципи роботи, яка бібліотека виникла першою на території Київської Русі, яка з діючих бібліотек найстаріша, скільки бібліотек існує в світі та які з них найдивовижніші та найдивніші, якого значення надають бібліотеці відомі люди давнини й сучасності. Учні та педагоги взяли участь в ігровій вправі «Я – тобі, ти – мені», вікторині «Вгадай казку», загадковому асорті «Якщо мудрий – відгадай!»
Наприкінці зустрічі Олена Дьогтєва анонсувала книги сучасних українських авторів для дітей, що викликали неабияке зацікавлення присутніх яскравістю, самобутністю, актуальністю тематики. Діти вкотре переконалися, що книга – це не тільки вірний друг, а й мудрий наставник.
17 жовтня 2023 року педагоги Соцька І.В. і Савіна Н.Ю для учнів 5-10 класів провели майстер-клас «Зарум’янила осінь калину» з метою формування у здобувачів освіти національної ідентичності, самобутності, поваги до історії, культури та традицій українського народу.
Під час майстер-класу Ірина Всеволодівна розповіла учасникам про символіку калини в українській культурі та історії, яка є не тільки символом краси, сили, духовної єдності та національної гордості, а й одним із найвідоміших символів України та має величезне значення для українського народу.
Майстер-клас пройшов у творчій атмосфері, наповненій позитивними емоціями та активною спільною роботою учасників. Результатом участі у майстер-класі стали яскраві творчі роботи здобувачів освіти, які були представлені на онлайн-виставці у соціальних мережах.
Педагоги Гладиш Л.Ф. і Котлярова С.В. організували індивідуальні корекційно-розвиткові заняття для незрячих учнів за темою майстер-класу.
Класні керівники 3-12 класів провели цикл різноманітних заходів: тематичні уроки, онлайн квест-гру «Скарби України», годину спілкування «Всеукраїнський день бібліотек», виховний захід «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», круглий стіл «Україна. З минулого у майбутнє», онлайн-екскурсію найвідомішими бібліотеками світу та України, онлай-захід «Бібліотека – храм мудрості і науки», виховну годину «Цікаві факти про Україну», годину державності «Державницькі традиції України». Проведені заходи акцентували увагу здобувачів освіти на тому, що Україна – земля славного незабутнього минулого, якою треба пишатися, адже на цій землі упродовж віків формувалася нація з гордим ім’ям – українці, які боронили свою територію від ворожих зазіхань; що патріотизм – одне з найбільш глибоких почуттів, оскільки воно виникло та сформувалося водночас з такими поняттями, як рідна земля, країна, держава, батьківщина.