Голокост – це незагоєна рана в історії людства, символ неймовірної жорстокості та безжалісного знищення мільйонів безвинних людей.
Щороку 27 січня світ схиляє голови в пам’ять про жертв цієї трагедії, щоб ніколи не допустити її повторення. У цей день ми не лише згадуємо минуле, але й замислюємося над уроками історії, щоб будувати майбутнє на засадах взаєморозуміння та поваги до людської гідності.
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту класні керівники 5-12 класів провели години пам’яті «Голокост – палаючий біль історії», спрямовані на формування у молоді почуття відповідальності за збереження історичної пам’яті та стійкого негативного ставлення до расизму й дискримінації в сучасному суспільстві.
Під час заходів здобувачі освіти переглянули документальні відеоматеріали, опрацювали інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті й взяли участь в жвавому обговоренні історичних фактів та їхнього впливу на сучасний світ.
Інтерактивні вправи надали учням можливість глибше зануритися в трагічні події тих часів. Вправа «Символи пам’яті загиблих дітей», у якій метелики стали символом, допомогла усвідомити масштаби трагедії, зокрема втрату дитячих життів; вправа «Лабіринт», де школярі шукали назву міста Бабин Яр, стала ще одним нагадуванням про жахливі події, що відбувалися на українській землі.
Завершилися заходи хвилиною мовчання в пам’ять про жертв трагедії та рефлексією, під час якої школярі поділилися своїми враженнями та емоціями. Обговорення стали важливим кроком до усвідомлення необхідності пам’ятати про минуле, щоб будувати майбутнє, в якому не буде місця ненависті та насильству. Пам’ять про Голокост – це не лише данина минулому, але й запорука нашого майбутнього.