Безпечне та здорове робоче середовище

Щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006. Право на працю у безпечних та здорових умовах закріплено Конституцією України.

Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і право на роботі».

Загальновідомо, що немає нічого ціннішого за людське життя і здоров’я. У наш тривожний час, як ніколи раніше, надзвичайно важливим є створення безпечних умов навчання і праці для всіх учасників освітнього процесу. Тож, у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради  питанням охорони праці приділяється належна увага не лише в День охорони праці, а й упродовж навчального року.

З метою привернення уваги щодо відповідального ставлення до збереження  життя та здоров’я учасників освітнього процесу, організації безпечних і  здорових умов навчання,  праці,  запобігання травматизму під час освітнього процесу та побуті, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи у закладі  освіти з 24 по 28 квітня 2023 року було проведено Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

До Всесвітнього дня охорони праці  педагогами школи було організовано цикл заходів:

• вчителі-предметники провели  зі здобувачами освіти бесіди:  «Охорона зору під час дистанційного навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій», «Безпека в інтернет-мережі», «Правила і норми безпеки життєдіяльності під час воєнних дій в Україні»;
  • класні керівники 5-12 класів провели інструктажі, бесіди, тематичні виховні заходи з питань охорони праці, електробезпеки та безпеки життєдіяльності;
  • вчителі початкових класів організували тематичні вікторини, перегляд мультфільмів про безпеку життєдіяльності для здобувачів освіти 2-4 класів;
  • соціальний педагог Крейдун О.В. разом зі здобувачами освіти підготували інформаційний  відеоролик «Безпечне та здорове освітнє середовище в умовах дистанційного навчання»;
  • здобувачі освіти 7-А класу разом із педагогом Бєляєвою О.О. долучились до онлайн-гри «Interland: Безпека дітей в Інтернеті» (розробник  Google), завдання якої  у зрозумілому та цікавому для дітей форматі дозволили  узагальнити знання про безпечне користування мережею «Інтернет»: як обережно ділитися інформацією в мережі, розпізнавати фейки та боротися з хакерами, фішерами та кіберхуліганами.

Всі проведені заходи сприяли формуванню у здобувачів освіти свідомого та відповідального ставлення до свого життя та здоров’я.

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи