Безслівні друзі

Хто годує голодну тварину,

той живить свою власну душу.

Чарлі Чаплін

Гуманне суспільство починається з гуманного ставлення до братів наших менших – чотирилапих друзів, які віддані нам і мовчазно чекають на нашу турботу й увагу.

На жаль, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, безпритульних тварин значно побільшало, що спонукає суспільство до ще більшої участі  у допомозі безхатнім тваринам. Кожен з нас може проявити співчуття, турботу та піклування про безпритульних тварин щодня, роблячи прості речі: нагодувати, дати води, зупинитися та приділити трохи уваги!

До Міжнародного дня безпритульних тварин з метою привернення уваги до проблем бродячих тварин, популяризації та пропедевтики гуманного ставлення до тварин  серед учнівської молоді  4 квітня 2023 року  у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради  було проведено ряд заходів:

• акція «Нагодуй безхатню тваринку!», до якої долучилась уся шкільна спільнота;
  • фотовиставка «Я ніколи тебе не покину!»: на світлинах  домашні улюбленці – справжні члени родини, а родина – це назавжди!
  • участь Коротич Ангеліни (учениці 4-А класу) та Фролова Романа (учня 6-А класу) у VІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» від  БО «БФ «Щаслива лапа»;
  • онлайн-захід «Безпритульні тварини: друзі чи вороги?» для здобувачів освіти 5-А, 5-В, 6-А класів, проведений педагогом  Вікторією Коваленко. Під час зустрічі  діти закріпили знання  та навички безпечного поводження при зустрічі з безпритульними тваринами;  згадали визначення понять «волонтер, притулок, безпритульний»; з’ясували причини, чому пухнасті друзі опиняються на вулиці; переглянули повчальний мультфільм про безпритульних тварин. Створена педагогом позитивна емоційна атмосфера сприяла відвертому спілкуванню. Учні та учениці активно відгадували назви казок та мультфільмів, у яких головними героями є тварини.

Проведені заходи сприяли формуванню у здобувачів освіти відповідального та позитивного ставлення до тварин, вихованню чуйності, доброти,  бажання турбуватися про братів наших менших.

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи