День пам’яті трагедії Бабиного Яру

В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр – символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.

Сьогодні, 29 вересня, 82 роковини однієї з найжахливіших подій Голокосту – масових розстрілів мирного населення в Бабиному Яру в Києві.

Трагедія в Бабиному Яру, її вплив на долю людства, на історичну пам’ять сучасників є нині дуже актуальною темою для нашої країни, оскільки  тісно пов’язана з питаннями єдності нації, політичної свідомості громадян.

З метою гідного вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення нацистськими окупантами мирного населення  в роки Другої світової війни, поглиблення знань  здобувачів освіти з масштабами та негативними наслідками Голокосту, розкриття змісту подій, пов’язаних із трагедією в Бабиному Ярі, виховання гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради було проведено цикл виховних заходів «Бабин Яр – пам’ять на тлі історії»: тематичні й виховні години, години пам’яті  та уроки-реквієми, відеоролики і бесіди  про трагічні події у Бабиному Яру.

Вчитель  історії Гладиш В. І. провів  тематичні уроки до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» у 6-11 класах. Учні та учениці  розширили знання про події, пов’язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, громадян інших національностей; ознайомились з історичними фактами, переглянувши відеофільм «Історична правда: трагедія в Бабиному Яру», та дійшли спільного висновку,   що в пам’яті народній такі скорботні події не мають часового виміру, вони завжди живі, як і біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті.

Класні керівники старших класів  провели тематичні заходи: виховна година-реквієм «Бабин Яр – трагедія на тлі історії» (10-А клас, учителька Олена Бєляєва); урок-реквієм «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу» (10-Б клас, учителька Олена Козлова).

Здобувачі освіти Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради під керівництвом учителя Гладиш В.І.  долучилися до обласної акції-реквієму «Бабин Яр: без права на забуття» від Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості. На жаль,  сторінку історії в Бабиному Яру вже неможливо виправити – трагедія сталася, але людство  має докласти максимум зусиль, щоб подібне не трапилося ніколи в житті!