23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок цих жахливих трагедій.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події сьогодення засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
До Дня пам’яті жертв Голодоморів 1932-1933 років – однієї з найстрашніших трагедій в історії України, класні керівники 5-12 класів провели тематичні заходи, спрямовані на осмислення уроків історії та збереження національної пам’яті.
В 11-А класі Бєляєва О.О. організувала історичну годину «Голодомор 1932-1933 рр. Помста за свободу», під час якої учні опрацювали матеріали про Голодомор на сайті Українського інституту національної пам’яті, переглянули документальний фільм про причини, перебіг і наслідки трагедії. У форматі інтерактивної дискусії школярі обговорили значення свободи для народу та важливість національної ідентичності.
Педагог Янковецький В.В. у 12 класі провів інформаційну годину «Голодомор в Україні: пам’ять, що об’єднує». У ході заходу здобувачі освіти переглянули фрагменти документальних фільмів, які допомогли глибше усвідомити жахливу трагедію українського народу та відчути ціну свободи й незалежності; обговорили причини, масштаби та наслідки трагедії, підкресливши важливість історичної пам’яті.
У 7-В класі Гладиш Л.Ф. організувала виховний захід із переглядом архівних відеоматеріалів, інтерактивними вправами та тематичним Quiz. Учні розмірковували про цінність хліба та уроки минулого.
Година спілкування в 10-Б класі, яку провела Марко Н.В., допомогла учням глибше зрозуміти, чому важливо вшановувати пам’ять жертв Голодомору та усвідомлювати значення цієї трагічної сторінки сучасному поколінню.
Кульмінацією заходів стала хвилина мовчання на вшанування пам’яті мільйонів невинних жертв.
Усі заходи сприяли формуванню у школярів розуміння значення свободи, національної ідентичності та цінності збереження пам’яті про Голодомор як перестороги для майбутніх поколінь. 23 листопада о 16:00 шкільна спільнота долучилася до загальнонаціональної хвилині мовчання та Всеукраїнської акції «Запали свічку», вшановуючи пам’ять жертв Голодомору та масових штучних голодів.
Пам’ятаємо. Єднаємося. Ніколи знову!