Етнічне свято – Усе навколо завмирає

Усе навколо завмирає,
Коли вдягаю вишиванку.
Лиш серце радісно палає,
Мов промінь сонця на світанку.
Коли вдягаю вишиванку,
Немов в любові признаюся
Своїй країні ніжно й палко,
Вдягну і Господу молюся.

Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність. Для популяризації носіння українського етнічного одягу започатковане міжнародне свято. У третій четвер травня щорічно у світі відзначається День української вишиванки.

20 травня 2021 року  учнівський і педагогічний колективи Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради  приєднались до святкування Дня вишиванки –  свята  української культури і традицій. Дрес-кодом дня була вишиванка, – і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

Українські традиції

Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Здобувачі освіти на уроках читали вірші про вишиванки, українські традиції, виконували творчі роботи з українською символікою.

Керівник гурткової роботи школи Гладиш Людмила організувала челендж до Дня вишиванки «Матусин рушник» і найдивовижніший захід «Дефіле з рушниками». Позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу панували цього дня у школі.

Вітаємо всіх із Днем вишиванки! Нехай День вишиванки зітре кордони і об’єднає українців по всьому світу, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення. Бажаємо зміцнення української ідентичності заради процвітання України.