Героїчна професія

Героїчна професія. Є професії, про які діти знають здебільшого з фільмів, телевізійних новин, сторінок книжок.

Саме до такої категорії й належить небезпечна, важка, але дуже необхідна професія пожежника.

01 грудня 2021 року в рамках громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти», профорієнтаційної роботи серед школярів, з метою сприяння розширенню знань учнів про професію пожежника-рятувальника, ознайомлення з пожежно-рятувальною частиною для здобувачів освіти 8-Б, 5-Б класів Слов’янської спеціальної школи № 23 Доноблради під керівництвом вихователів Ольги Шишкіної, Лариси Соколової була організована професіографічна екскурсія до 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій Донецької області.

Чергові рятувальники караулу Станіслав Одаренко, Сергій П’янков в першу чергу розповіли школярам про те, якими якостями повинен володіти пожежний-рятувальник, а саме: фізична сила, сміливість, витривалість та спритність, стійкість до стресів та мужність. Проінформували про чергування бригади, як швидко рятувальники реагують на сигнал тривоги, до якого поверху може дістатися пожежна драбина.

Також ознайомили дітей із пожежною машиною, пожежно-рятувальною технікою та обладнанням,  досить докладно розповіли про пристрої та знаряддя, які використовуються під час тушіння пожежі та визволення з вогневої пастки людей.

Справжні вогнеборці

У ході зустрічі діти мали можливість поміряти і одягнути на себе спецодяг, відчути себе справжніми вогнеборцями.

Особливу увагу рятувальники караулу приділили незрячим дітям: надали їм змогу власноруч, за допомогою доступного для них способу – дотику – дослідити пристрої гасіння, обладнання, посидіти в кабіні пожежного автомобіля та трохи пофантазувати, уявивши себе в ролі справжнього рятувальника.

Олег Мартиненко звернув увагу учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, розповів, як правильно діяти у разі пожежі. Також проінформував учасників про навчальні заклади та умови прийому до пожежно-рятувальної служби.

Позитивних емоцій та незабутніх вражень від екскурсії стане надовго. Всі школярі отримали на пам’ять від вогнеборців листівки з основними правилами безпеки життєдіяльності.