Гідність, свобода та справедливість для всіх

10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини, впроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини.

Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Цього року 75-та річниця Загальної декларації прав людини проходить гаслом «Гідність, свобода та справедливість для всіх».

З нагоди Міжнародного дня захисту прав людини вчителька Валерія Ванек провела інформаційно-правові уроки  для здобувачів освіти старших класів із метою формування  правової культури  молоді,  свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, громадянської відповідальності; розвитку навичок аналізу та оцінки різних правових питань і ситуацій; виховання в учнів поваги до прав і свобод інших людей, глибокої поваги до законів і правил людського співжиття.

Учасники заходу   опрацювали презентацію про історію впровадження та значення Міжнародного дня прав людини,  дізналися про важливі аспекти в боротьбі за права людини, механізми захисту прав людини в Україні у разі їх порушення. Тематична вікторина «Права людини понад усе!» дозволила перевірити  знання  учнів із питань про права людини. Результати опитування показали, що здобувачі освіти мають гарний рівень обізнаності щодо свобод, прав людини та їх захисту.    Проведені заходи підвищили зацікавленість здобувачів освіти у вивченні основ правознавства, розширили правові знання, сформували уміння співвідносити норми моралі та права й застосовувати правові знання у повсякденному житті.