Гордість, душа й оберіг країни –  це захисники і захисниці України

У 2023 році Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць 1 жовтня.

Започаткована ця знаменна дата  на державному рівні у 2014 році на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Від цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці – захисниці і покровительки козаків. Наші предки вірили, що Діва Марія охороняє мужніх воїнів, оберігає їх від ворожих куль і шабель, а також дарує мудрість у прийнятті складних рішень. Козацькі традиції бережуть і шанують сучасні захисники і захисниці України.

З нагоди святкування  Дня захисників і захисниць України у  Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради було організовано різноманітні заходи.

26.09.2023 педагоги школи Савіна Н.Ю. і  Соцька І.В. провели  для здобувачів освіти 5-9 класів майстер-клас «Янгол-охоронець», тематика якого була спрямована на формування патріотичних почуттів учнів й усвідомлення української ідентичності. Учасники майстер-класу ознайомились з історією започаткування свята Дня захисників і захисниць України, символічним значенням янголу:  вісник волі, символ світла, добра, духовності. Гості заходу отримали багато позитивних емоцій від спільної роботи, власноруч виготовили на добро оберіг «Янгол-охоронець». Такого «Янгола» діти зможуть подарувати нашим захисникам.

На честь свята 28.09.2023 під керівництвом педагога Савіна М.Ю. відбувся загальношкільний онлайн-захід до Дня захисників і захисниць України, у ході якого учасники мандрували шляхами козацьких звитяг  під час  інтерактивної гри «Де логіка?», вшанували самовідданість, мужність і героїзм захисників українського народу хвилиною мовчання.

29.09.2023 шкільна спільнота долучилася до загальнообласного уроку звитяги «Герої рідного краю» організованого  департаментом освіти і науки облдержадміністрації.

У рамках відзначення Дня захисників і захисниць України здобувачі освіти  свою активну громадянську позицію, національну самосвідомість і гордість за ЗСУ продемонстрували в обласній патріотичній акції «На захисті рідної землі» від Донецької обласної бібліотеки для дітей,  зобразивши постать захисника чи захисниці України у малюнках, постерах, створених в онлайн-редакторі.

Вітаємо всіх захисників і захисниць України, гідних нащадків козацького роду! Ви –  саме ті надлюди, завдяки яким, без перебільшення, існує та має майбутнє як наша нація, так і увесь цивілізований світ! Всі ми безмежно любимо, пишаємося та вклоняємося нашим Воїнами світла за їхній щоденний подвиг і понад усе віримо в Перемогу України!