Кольоровий тиждень толерантності

Кольоровий тиждень толерантності. 16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності.

Цей день запроваджений за рішенням ЮНЕСКО у 1995 році в Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнівської молоді загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між усіма учасниками освітнього процесу у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради з 15 по 19 листопада 2021 року  учнівським самоврядуванням під керівництвом педагога-організатора Савіної Н.Ю. було проведено «кольоровий» Тиждень толерантності під гаслом «Ми – різні, але ми – рівні і ми разом».

План проведення тематичного тижня був насиченим і різноманітним. Діяльність психологічної служби школи була спрямована на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників освітнього процесу, створення ситуації успіху для невпевнених учнів та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

« of 3 »

Упродовж Тижня всі здобувачі освіти брали активну участь у різноманітних цікавих заходах, щодня ознайомлювались з правилами, яких необхідно дотримуватися, адже кожен день був тематичним та не схожим на інші.

Так, у понеділок – «День без конфліктів» –  здобувачі освіти початкової школи  малювали на тему «Найтолерантніший казковий герой», учні середньої і старшої ланки долучились до анкетування «Чи толерантні ви». Символом  понеділка був зелений колір.

Вівторок «День усмішки й гарного настрою» розпочався для кожного учня і педагога кольором сонця , адже необхідно було підібрати в одязі чи аксесуарах жовтий колір, який до речі в психології означає позитив, оптимізм, сприяє виникненню позитивних емоцій, віру в щасливе майбутнє. На перерві учні молодших класів активно брали участь в акції «Знайди та порахуй смайлики», школярі інших класів – у фотоконкурсі «Подаруй світу усмішку»

Символом середи був білий колір – «День відкритості й тактовності». Була проведена акція «Комплімент кожному», а також гра-подорож «Планета добра» (2 –А клас, вихователь Савіна Н.Ю.).

Четвер –  «День взаєморозуміння та порозуміння». Колір дня був синій, що в психології означає оптимізм,  спокій. Пригнічує агресивність і руйнує негативні емоції. Учні 7-12 класів обирали «Найтолерантнішого працівника педагогічного колективу», здобувачі освіти 8-А і  8-Б класів взяли участь в інтерактивному тренінгу «Назустріч толерантності», (шкільний психолог Кукушкіна Владислава).

У п’ятницю – «День ввічливості». Кольором  дня був червоний, який у психології має дію як допінг, збуджує психіку людини, пробуджує в неї бажання діяти і просто піднімає настрій. Учнівський і педагогічний колектив долучились до акції «Разом до вершин на крилах доброти».

Проведені заходи  акцентували увагу всіх учасників освітнього процесу на такій важливій рисі – ТОЛЕРАНТНОСТІ, і що кожен із нас має добре усвідомити, що ж саме  означає бути толерантним…