Міжнародний день білої тростини

Щороку 15 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день білої тростини.

Він був затверджений у 1970 році з ініціативи Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind) і має на меті привернути увагу громадськості, влади до проблем людей із порушеннями зору

«Толерантність, Рівноправність, Інтеграція» – головні гасла  Міжнародного дня білої тростини.

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році.

У м. Бристоль (Велика Британія) молодий фотограф Джеймс Біггс через нещасний випадок втратив зір. Порада осліплого солдата розвивати свою самостійність допомогла йому розпочати нове життя. Джеймс Біггс став вчитися самостійно ходити  за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна, навіть за похмурої погоди. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки.

Біла тростина

Особливого значення набуває цей день для учнів Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради – унікального освітнього закладу, де навчаються незрячі та слабозорі діти.

З нагоди Міжнародного дня білої тростини у школі було проведено низку заходів: конкурс читців, інформаційні сторінки, челендж «Біла тростина», соціальні відеороліки, авторами яких є педагоги та учні школи. На перервах педагогічному й учнівському колективам демонструвались фільм про школу зі словесним супроводом учнів 10 класу; репортажі про започаткування відзначення Міжнародного дня білої тростини. Натхненне виконання поезії «Біла тростина» незрячими школярами (Німіч Г., Попова Я., Потеруха Д.) було сповнене оптимізму і віри у свої сили.

Хвилини темряви

Студенти ІІІ курсу дефектологічного факультету Донбаського державного педагогічного університету долучившись до акції «Хвилини темряви», запропонованої  учнями школи № 23,  змогли відчути всі складнощі і перешкоди, з якими зустрічаються незрячі люди у повсякденному житті.

День білої тростини – це не свято  для людей з обмеженими можливостями, а важлива дата для всього суспільства, яке не повинно забувати про те, що незрячі люди  є такими ж повноцінними членами суспільства, як і всі інші. Солідарність із такими людьми і посильна допомога – це ознака сучасної людини, яка розуміє проблеми незрячих і готова завжди прийти на допомогу.

Сподобалась стаття? Поділися з друзями!