Мова – єдність нації!

Мова – єдність нації

Мова – єдність нації!

Мова – найважливіший національний ідентифікатор, завдяки якому кожна нація вирізняється з-поміж інших.

Ольга Федик

Рідне слово є важливим засобом виховання людини. Адже у ньому –  душа народу, його совість, надії і сподівання.

 І у нинішніх умовах, які склалися в країні, кожен  усвідомив, що українська  рідна мова – це своєрідний код нації, який пов’язує наше історичне минуле із сьогоденням, і  доки живе мова, доти живий і непереможний сам народ!

З 07 листопада по  11 листопада 2022 року у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради у дистанційному форматі пройшов Тиждень української мови та літератури «Мова – єдність нації».

Цьогорічна програма Тижня  української мови та літератури відзначалася розмаїттям, масштабністю проведених заходів і великою активністю та натхненням усіх учасників освітнього процесу.

Так, протягом Тижня української мови та літератури на уроках були проведені мовно-лінгвістичні хвилинки «Мова – багатство моє», «Етикет мовлення», веселі мовні хвилинки «У світі загадок, прислів’їв, приказок», мовно-інформаційний калейдоскоп «Що за диво – наша мова», інформаційно-практичні рубрики «Чи знаєте ви, що..», «Листопад висловів»; мовні практикуми,  презентації на мовознавчі теми, мовні ігри;  телемарафон «Мова – єдність нації»; здобувачі освіти 2-12 класів узяли активну участь у виставці малюнків «Краща мова єднання – українська» і челенджі «Мова єднає всіх». Кожний захід Тижня української мови та літератури мав на меті  розвиток мовленнєвих і творчих здібностей здобувачів освіти з візуальними порушеннями;  удосконалення навичок виразного читання поезій; формування високоморальної особистості та свідомого громадянина-патріота  України, що поважає і плекає рідну мову як національний скарб Батьківщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *