На доброму серці тримається світ

Привчи свій розум до сумніву,
а серце до терпимості!

Георг Ліхтенберг

16 листопада в усьому світі відзначають Міжнародний день толерантності, запроваджений у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, у якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

З нагоди Міжнародного дня толерантності у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради відбувся загальношкільний онлайн-захід із майстер-класом «На доброму серці тримається світ», спрямований на формування в учнівської молоді загальнолюдських моральних цінностей, підвищення свідомості учнівства щодо цінності толерантності й поваги до різних культур та індивідуальних особливостей кожної людини.

Соціальний педагог Оксана Крейдун залучила здобувачів освіти до обговорення принципів толерантності, важливості поваги один до одного, значення толерантності в сучасному суспільстві. Учні  мали можливість висловити свої думки та погляди щодо визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття  різноманіття культур та форм самовираження.

Педагог-організатор Наталія Савіна, вчитель Ірина Соцька провели майстер-клас «На доброму серці тримається світ», який сприяв розвитку творчих здібностей молоді та навичок колективної співпраці. Учасники заходу виготовили  аплікацію з фігурою серця, яке було обрано не випадково, адже воно символізує любов, а червоний колір – символ життєвої енергії.

Проведений захід сприяв розширенню світогляду молоді, розвитку громадянської свідомості, поваги до інших людей і  співпраці у шкільному середовищі.