Наша єдність – наша зброя!

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки українці всього світу відзначають  День Соборності України, який цьогоріч проходить під символічним гаслом «Наша єдність – наша зброя!».

На честь цього знакового державного  свята у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради було проведено низку заходів.

Українська мрія – єдність, свобода та незалежність – втілилась у  флешмобі «Ланцюжок єдності» традиційного «живого ланцюга соборності», який утворили  учні та педагоги школи, що нині живуть у різних містах  України. Діти і дорослі показали, що наша країна – єдина і соборна, і ми – одна нація!

Здобувачі освіти Тимур Пацкань, Олександра Лапченко, Єлизавета Руднєва, педагог Віталій Янковецький підготували тематичні малюнки та взяли участь у обласній акції «Земля багата єдністю людей» від Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Напередодні Дня Соборності України класними керівниками 3-12 класів були проведені тематичні інтерактивні класні годині «Одна-єдина Соборна Україна» (3-А клас, учитель Дерев’янко О.О), «Що таке Соборність?» (11-А клас, учитель Янковецький В.В), патріотична вікторина «День Соборності України» (7-А клас, учитель Коваленко В.Л.), дидактична гра  «Моя Соборна Україна» (4-Б клас, учитель Дьогтєва О.Є.) тощо.

22.01.2024 року класним керівником Козловою О.В. разом із здобувачами освіти 10-Б класу був проведений загальношкільний захід «День Соборності України – 2024: Наша єдність – наша зброя!». Присутні на святі учні 3-12 класів і гості свята у ході змістовної, яскравої інтерактивної  презентації, насиченої цікавим історичним матеріалом і поетичними рядками Ліни Костенко, дізналися про історію свята, про важливість соборності і  консолідації нації для перемоги  над  ворогом, який  намагається ослабити і  знищити нашу державу. Хвилиною мовчання присутні на святі вшанували світлу пам’ять усіх, хто віддав своє життя за нашу свободу, незалежність і єдність. Справжньою окрасою заходу стала чудова пісня про Україну у виконанні здобувачки освіти 7-А класу Попової Ярини. З великим завзяттям і  задоволенням школярі взяли участь у тематичній вікторині, розгадуванні шифрограм, анаграм і загадок.  Урочистий  захiд національно-патріотичного спрямування пройшов у піднесеному настрої, наповнив серця присутніх гордістю за нашу єдину, незламну соборну Батьківщину і непохитною вірою в нашу перемогу. Велика шана захисникам і захисницям, які зі зброєю в руках щохвилини боронять рідну землю, свободу та правду!