Нова реальність вимагає нових знань!

Нова реальність вимагає нових знань! Щорічно 4 квітня відзначаємо важливу подію – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням.

Свято започаткувала Організація Об’єднаних Націй резолюцією від 8 грудня 2005 року.

Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.

Україна нині є однією з країн світу, що найбільше постраждали від мін. Розмінування замінованих територій України може тривати десятки років. Тому вкрай важливо проводити просвітню діяльність і серед дорослих, і серед дітей, щоб озброїти їх життєво необхідними знаннями.

4 квітня 2023 року у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки здобувачі освіти з візуальними порушеннями молодшої та середньої школи повторили «Правила безпечної поведінки з мінами, нерозірваними боєприпасами і вибухонебезпечними предметами» від представника ДСНС в ефірі Українського радіо і долучились до Всеукраїнської акції з написання  радіодиктанту з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами «Пес Патрон застерігає», ініційованої дитячим фондом ЮНІСЕФ, державною службою з надзвичайних ситуацій, Українським радіо та Центром із протимінної діяльності.

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи