Обережна поведінка під час канікул – запорука життя і здоров’я!

Обережна поведінка під час канікул

Літо – найулюбленіша пора дітей.

Літо – це початок довгоочікуваних канікул, яскраве сонечко,  прогулянки на свіжому повітрі,  зустріч із друзями.  Але щоб літній відпочинок був корисним та безпечним, потрібно неухильно дотримуватись правил безпеки.

Напередодні літніх канікул  класні керівники 2-12 класів Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради провели інструктажі, виховні години, години спілкування, тематичні бесіди, вікторини з учнями щодо дотримання Правил безпеки життєдіяльності під час літніх канікул в умовах воєнного стану.  Під час заходів зі здобувачами освіти розглядались питання дій у випадку надзвичайних ситуацій, дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога»,  правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, правил поведінки в громадських місцях, поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правилах поведінки на річках і водоймах тощо. Проведено роз’яснювальну роботу щодо правил поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, про заборону та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій. Окрім того, опрацьовані теми безпеки дітей в інтернеті та профілактики інтернет-залежності.

Традиційно  в останні дні травня відбулися по класах батьківські збори. В онлайн-форматі класні керівники підбили підсумки непростого навчального року, успішності дітей,  обговорили різні питання, пов’язані з організацією канікул дітей та надали корисні поради батькам щодо важливої складової виховання дітей: навчання основам безпечної життєдіяльності, яке повинно привчити дитину цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомогу іншим. Також педагоги наголосили на тому, що батьки несуть відповідальність за безпеку своїх дітей.

Проведені заходи щодо збереження життя та власного здоров’я  під час літніх канікул  з урахуванням небезпечних факторів воєнних дій нагадали здобувачам освіти та їхнім батькам про потенційні ризики та небезпеки під час канікул.

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи