Пам’ять про Голокост: уроки для сучасності

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року.

Ця сумна пам’ятна дата є днем скорботи, трагедії, пам’яті і водночас нагадуванням для  сьогоднішніх агресорів  про катастрофічні наслідки їхніх дій.

З метою поглиблення знань  здобувачів освіти про трагічні події Голокосту на Україні, масштаби та негативні наслідки, розкриття змісту подій, пов’язаних із трагедією в Бабиному Яру, виховання  почуття патріотизму, бажання вивчати історію своєї країни класні керівники  3-12 класів провели низку тематичних заходів: виховні заходи «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України» (3-А клас, учитель Дерев’янко О.О.), «Безсмертна сила людського духу» (4-Б клас,  учитель  Дьогтєва О.Є.),                                                                                                                                              «Вічна пам’ять: уроки Голокосту для сучасності» (6-А, 6-В класи, педагоги Савіна Н.Ю., Гладиш Л.Ф.), «Свіча пам’яті не згасне» (10-А клас, учитель Бєляєва О.О.), «Голокост-шрам на серці людства» (10-Б клас, учитель Козлова О.В.);  інформаційно-просвітницькі години  «Голокост- трагічна сторінка історії» (4-А клас, учитель Котлярова Т.А.), «Невідомі віхи історії» (7-А клас, учитель Коваленко В.Л.), «Свіча Голокосту не згасне» (7-Б клас, учитель Дручиніна М.Г.), «Голокост. Не можна забути» (8-А клас, учитель Піскарьова О.Є.).

Демонстрація архівних фото, перегляд документальних фільмів і відеоматеріалів, читання спогадів,  віртуальні екскурсії до Меморіалу історії Голокосту, онлайн-подорожі світовими та українськими музеями Голокосту стали частиною заходів. Здобувачі освіти не лише отримали інформацію про трагічні  події  минулого, вшанували пам’ять безвинних жертв Голокосту, а й висловили власні думки щодо важливості історичної пам’яті, необхідності вберегти людство від будь-яких  проявів геноциду.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту учні школи Матвій Щербак, Тимур Пацкань, Аріна Вінокурова, Єлизавета Руднєва, Дар’я Лапченко, Марина Волкова і педагог Максим Савін доєдналися до обласної акції «Я в пам’яті запалюю свічу…».          Маємо пам’ятати… І пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.