Завдяки історичній пам’яті людина
стає особистістю, народ – нацією,
країна – державою.
Михайло Грушевський
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
З метою вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих та всіх жертв Другої світової війни у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради пройшли заходи:
- класні керівники 2-12 класів провели зі здобувачами освіти тематичні бесіди, години спілкування;
- вчитель історії Валерій Гладиш до Дня пам’яті та примирення і 78-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні провів уроки-пам’яті «Пам’ять заради майбутнього» (5-А, 5-В класи), «Пам’ятаємо, перемагаємо» (9-А,11-А класи);
- вчитель предмету «Захист України» Віталій Янковецький провів онлайн-захід «День пам’яті та примирення» для здобувачів освіти 4-12 класів. Під час зустрічі було розглянуто ключові події Другої світової війні, внесок українців, у тому числі дітей у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Учасники заходу вшанували пам’ять жертв Другої світової війни 1939–1945 років хвилиною мовчання.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з’явиться нова святкова дата – День Перемоги над Росією. А сьогодні згадуємо про закінчення Другої світової війни. Пам’ятаємо всіх жертв та героїв Другої світової війни! Всіх, хто разом протистояв нацизму і здобув перемогу!
Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи