Пам’ятаймо про жертв Голодомору

В історії українського народу є багато лихоліть і трагедій, але найбільш чорними сторінками нашої історичної пам’яті є Голодомор 1932-1933 рр. і масовий штучний голод 1921-1923 і 1946-1947 рр.

Кожну четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні. У поточному році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Особливістю цьогорічного вшанування є те, що ми вдруге вшановуватимемо пам’ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, розв’язаної Росією проти нашої держави.  Гаслом цьогорічного вшанування пам’яті жертв голодоморів є вислів: «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

До Дня пам’яті жертв голодоморів  класними керівниками 3-12 класів були проведені  тематичні виховні заходи з метою формування у здобувачів освіти критичного мислення,  ціннісних орієнтацій до держави; сприяння поверненню історичної пам’яті про Голодомор 1932-1933 років; виховання в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму, під час яких зі здобувачами освіти опрацюванні  питання щодо штучного створення голодомору-геноциду в Україні за матеріалами Українського інституту національної пам’яті; вшановано світлу пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями українців.           25 листопада 2023 року о 16:00 шкільна спільнота доєдналася до загальнонаціональної хвилини мовчання й акції «Запали свічку».