Профорієнтаційний контент

Вибір професії – це надзвичайно важливий етап у житті кожного учня, який формує особистість та визначає подальший шлях.

Це не просто вибір кар’єрного напрямку, а й здатність реалізувати свої здібності та навички, можливість здійснювати власний внесок у суспільство, розвиватися як професіонал та співпрацювати з іншими. Крім того, правильно обрана професія може приносити радість та задоволення від власної діяльності, надихати на досягнення великих висот і допомагати знайти своє місце у великому світі.

Школа відіграє важливу роль у підготовці учнів до цього вирішального етапу, надаючи їм не лише академічні знання, але й важливі інструменти та підтримку для успішного вибору професії.

Згідно з планом профорієнтаційної роботи класними керівниками 8-10-х класів  Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради було проведено тематичні заходи.

Педагог Піскарьова О.Є. для здобувачів освіти 8-А класу та їхніх батьків  провела годину спілкування «Як обрати професію?», у ході якої було опрацьовано важливі питання «Сучасний ринок професій», «Найважливіші пункти при виборі майбутньої професії»,  «Хто я?», «Як зрозуміти ким я хочу бути?».

Бєляєва Олена Олександрівна провела у 10-А класі тематичну дискусію «Вибір майбутньої професії». Учасники зустрічі розглянули поняття «особисті інтереси», «академічні досягнення», «особисті риси та цінності», які впливають на вибір професії, дослідили взаємозв’язок понять «правильний вибір професії», «конкурентноздатність на ринку професій», «професійне самовдосконалення». На основі отриманих знань здобувачі освіти визначили критерії вибору майбутньої професії.

У 10-Б класі Козлова Олена Володимирівна провела годину спілкування «Мандруємо світом професій». У дружній, невимушеній атмосфері здобувачі освіти поринули у світ сучасних професій і поглибили свої знання щодо значення й чинників правильного вибору професії. Перед «відкритим мікрофоном» учні поділилися своїми міркуваннями щодо подальшої освіти і профорієнтації.

У межах проєкту «Час обирати» педагогами Бєляєвою О.О. й Козловою О.В. для здобувачів освіти 10-А і 10-Б класів було проведено  круглий стіл «Критерії та мотиви вибору професії», спрямований на формування в учнів знань  про основні професії, про їх вимоги до особистості, про шляхи професійної підготовки;  формування в учнів позитивної мотивації до трудової діяльності й усвідомленого вибору професії у відповідності зі своїми здібностями  і потребами суспільства.

Одним з етапів профорієнтаційного заходу було «Інтерв’ю з професіоналом», на яке був запрошений учитель інформатики Ворошило С.С., котрий детально розповів десятикласникам про сучасні професії у галузі інформаційних технологій, здійснив відеоподорож офіційним сайтом школи і поділився досвідом щодо його розробки, відповів на всі питання учасників заходу, надаючи корисні поради учням, які вагаються у виборі майбутньої професії.          Проведені профорієнтаційні заходи сприяли формуванню вмінь в учнів зіставляти свої можливості, здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією.