Школа – територія здоров’я

Здоров’я  – безцінне надбання людини, важлива умова повноцінного і щасливого життя.

Здоров’я людини  –  набагато більше, ніж відсутність хвороб: це  і добре самопочуття, й енергійність, і здатність швидко відновлювати сили. І насамперед здоров’я людини залежить від неї самої – від її способу життя.

З метою формування позитивної мотивації молоді на здоровий спосіб життя, профілактики шкідливої звички згідно з річним планом виховної роботи у Слов’янській спеціальній школі  № 23 Донецької обласної ради пройшов місячник боротьби з тютюнопалінням «Куріння або здоров’я – обираєш тільки ти!»

09.11.2023 року для здобувачів освіти 5-12 класів соціальним педагогом Крейдун О.В. і педагогом-організатором Савіною Н.Ю. було проведено онлайн-захід  «Школа – територія здоров’я», спрямований на популяризацію здорового способу життя та профілактику тютюнопаління.

Учасники заходу переглянули інформаційну презентацію про переваги здорового способу життя і рухової активності для здоров’я, дізналися корисну інформацію про негативний вплив тютюну на організм людини, взяли активну участь у вікторині та виявили високий рівень знань про чинники, що визначають стан здоров’я. Здобувачі освіти старших класів висловили свою думку щодо паління і його шкідливого впливу на здоров’я та навколишнє середовище у відеоролику «Молодь про паління»,  який  представили шкільній спільноті під час заходу.

Класними керівниками 3-12 класів були проведені різноманітні тематичні заходи:

• здобувачі освіти  10-А класу були залучені до бесіди-дослідження «ВЕЙПІНГ: нова мода  чи згубна звичка», у ході якої десятикласники опрацювали інформацію  про негативний вплив тютюну на здоров’я не лише того, хто палить, але й оточуючих; про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань;  про негативний вплив складових речовин вейпу на організм підлітків (класний керівник Бєляєва О.О.);
  • у 3-А класі з метою формування свідомого ставлення дітей до власних вчинків, свого здоров’я та здоров’я інших людей як найвищої цінності пройшов урок-тренінг «Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини» (вчитель Деревянко О.О.);
  • у 4-Б класі проведено урок- тренінг «Міфи та реальність про куріння», під час якого використано інтерактивні вправи: «Асоціативний кущ», «Модель здоров’я», «Шлях у житті» (вчитель Дєгтева О.Є.) ;
  • «Нi – палінню! Так – спорту!» у 10-Б класі (класний керівник Козлова О.В);
  • виховна година «Шкідлива дія тютюну на організм людини»   у 5-А класі (класний керівник Чачкова І.Г.);
  • година спілкування «Вплив тютюнопаління на організм людини» у 7-А класі (класний керівник Коваленко В.Л.);
  • здобувачі освіти 6-А та 6-В класів мали змогу обговорити та висловити свої думки щодо паління і його шкідливого впливу на наше здоров’я та оточуючих людей під час виховного заходу «Ми проти куріння», спрямованого на популяризацію здорового способу життя (класні керівники Гладиш Л.Ф., Савіна Н.Ю).

Проведені заходи  підкреслили важливість фізичної та рухової активності, здорового способу життя,  сприяли усвідомленню учнівством необхідності піклування про своє здоров’я та здоров’я оточуючих, а також відповідального ставлення до своїх вчинків.    Нехай здоров’я та радість наповнюють наше життя!