Безпека на дорозі в умовах воєнного стану

Безпека на дорозі в умовах воєнного стану. Життя і здоров’я дітей завжди є у пріоритеті і батьків, і педагогів.

Дорога як об’єкт особливої небезпеки потребує системної роботи, адже кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації.  Тому навчання правилам дорожнього руху – це життєва необхідність, особливо для дітей із візуальними порушеннями.

Основною метою виховної роботи з цього напрямку у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради є проведення комплексної профілактичної роботи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пропаганда безпеки дорожнього руху, формування свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, навичок безпечної поведінки на дорогах, адаптації учнів з особливими освітніми потребами  до транспортного середовища.

У період з 14 по 20 листопада 2022 р. освітній заклад долучився до  ІІ етапу щорічного національного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорозі в умовах воєнного стану», протягом якого були проведені заходи з питань безпеки дітей та молоді на дорогах, актуальності носіння світлоповертальних елементів у темний час доби та умінь надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях, опанування учнями життєвих навичок безпечної поведінки в повсякденному житті та в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

У рамках ІІ етапу щорічного національного Тижня безпеки дорожнього руху педагогічний колектив школи взяв участь в організованому департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації онлайн-навчанні з питань дій при радіаційному, хімічному, бактеріологічному забрудненню місцевості.

18 листопада 2022 року у 2-12 класах педагогами школи був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», на якому було акцентовано увагу здобувачів освіти на необхідності суворого дотримання правил пішоходів, велосипедистів, користувачів громадського транспорту і   правилах поведінки на дорозі в темний час доби.

Вчителі навчальних  дисциплін «Основи здоров’я»,  «Захист України» провели цикл заходів із практичних навичок поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів тощо.

Класні керівники протягом Тижня безпеки дорожнього руху провели відповідні інструктажі з вихованцями 2-12 класів й онлайн-зустрічі  з батьками учнів щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки.          Всі проведені заходи були спрямовані на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки у разі недотримання правил дорожньо-транспортного руху та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму; формуванні умінь і навичок у разі надзвичайних ситуацій та надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.