Бути щасливим – дарувати щастя іншим

Бути щасливим – дарувати щастя іншим.

Дай кожному дню шанс стати найпрекраснішим у твоєму житті!

Піфагор

20 березня у світі святкують День щастя – почуття, без якого неможливо уявити свого життя. Бути щасливим – мрія кожного!

Рецепт щастя для людства в цілому і для кожної людини окремо шукали філософи і письменники протягом багатьох століть. На думку вчених, щастя людини врешті визначається трьома факторами: генетикою, життєвими обставинами та свідомими вчинками.

Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, у 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є спільним почуттям для всіх людей нашої планети.

Таку дату обрали невипадково: 20 березня – день весняного рівнодення. Практично в усьому світі день дорівнює ночі, що є символом рівності усіх жителів планети.

Цього дивовижного дня частинку свого щастя подарували учні та учениці Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради під час акції «Поділись щастям».

Що таке щастя? Питання, яке обговорюють всі, але на нього ніколи не буде однозначної відповіді.  Своїми почуттями про щастя поділилися здобувачі освіти  у відеоролику «Щастя очима дітей».

А якого кольору щастя? Жовте? Зелене? А можливо,  воно різнокольорове? До  Міжнародного дня щастя класні керівники 5-х класів Наталія Юріївна Савіна та Людмила Федорівна Гладиш провели онлайн-годину спілкування «Сім кольорів щастя». Створена педагогами позитивна емоційна атмосфера сприяла відвертому спілкуванню. Школярі з задоволенням брали участь в інтерв’ю «Що для тебе є щастя? Яке воно? У чому воно полягає?». Відповіді дітей були різноманітними, цікавими та неочікуваними.  У кожної дитини щастя «своє»: поїздка до моря,   мандрівка країнами світу тощо. Наприкінці заходу діти та педагоги, передаючи по колу «живий мікрофон», поділилися своїми мріями. Кульмінацією спілкування була демонстрація притчі про щастя.

Тож, робіть свій день щасливим, попри всі труднощі, бо щастя складається з дрібничок: прокидатися поруч із близькими людьми, зустрічати світанок і захід, слухати пісню вітра, або щебет пташок…

З Міжнародним днем щастя! Нехай в кожного буде своє, але таке бажане щастя!

Салюк Надія, заступниця директора з виховної роботи