Герої нашого часу – Небесна Сотня

Герої нашого часу – Небесна Сотня

Герої нашого часу – Небесна Сотня.
Ураган історії лютує
І вітрила неба напина…
Брате мій нескорений, ти чуєш?
Нас тривожно кличе далина!
Олесь Бердник «Небесна Січ», 1974 р.

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» на знак пошани громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та які ціною власного життя змінили перебіг історії нашої держави.

У лютому 2014 року під час прощання із загиблими активістами Революції Гідності Євромайдан згенерував новий символ відданості, мужності, патріотизму – Небесну Сотню. Це збірний образ людей із різних областей, серед яких були громадяни України, Грузії та Білорусі. Світова історія не має жодних інших прикладів, коли осмислення трагічних і водночас героїчних подій породжувало настільки яскравий символ – сучасний і разом з тим глибоко вкорінений у нашому минулому, який цілком відповідає духу нації та постає вирішальним в утвердженні країни як незалежної держави.

З доленосних подій Євромайдану минуло дев’ять років… І сьогодні, коли ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, унаслідок повномасштабної воєнної агресії Росії,  Україна має, на жаль, уже не тільки Небесну Сотню, а й Небесну Січ – тисячі небесних захисників. У Небесній Січі чимало тих, хто був тоді на майдані Незалежності, на «Груші», біля Маріїнського парку, хто йшов беззбройним проти «Беркуту» на вулиці Інститутській чи виходив на мирні демонстрації у Львові й Донецьку, Севастополі та Рівному, Запоріжжі й Івано-Франківську…

І нині, коли Майданом називають усю Україну, ми розуміємо, що Герої Небесної Сотні були першими загиблими у цій війні та що саме вони разом із побратимами дали тоді відсіч підступному супротивникові.

Цьогорічна кампанія вшанування  пам’яті Небесної Сотні проходить  під гаслом: «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни».

 До Дня Героїв Небесної Сотні та усього Небесного воїнства здобувачі освіти Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької  облради долучилися до обласного челенджу-марафону «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила» і до Всесвітньої  тихої  акції «Ангели пам’яті», яка  відбулася 18-20 лютого по всій  Україні та по всьому світу, де живуть українці.  Учні та учениці  створили  витинанки ангелів  із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою.

 У день пам’яті  Героїв Небесної Сотні школярі взяли участь у виставці малюнків «Ангели Небесної Сотні». У дитячих малюнках подвиги Героїв вічні, бо самі Герої продовжують бути янголами-охоронцями рідної країни, і пам’ять про них назавжди залишиться у серцях українців. 

 20 лютого 2023 року вчителькою Вікторією  Коваленко разом з учнями та ученицями 6-А класу було проведено загальношкільний національно-патріотичний онлайн-захід «У нашій пам’яті вони залишились назавжди»  із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час заходу обговорювалися важливі питання: в чому саме був подвиг Героїв Небесної Сотні, за що вони боролися, чому ми їх називаємо героями, що покладено в сенс понять «героїзм», «патріотизм», в чому цінність Революції гідності сьогодні тощо. Учасники заходу дійшли висновку, що не можна бути байдужими,  не можна мовчати, коли несправедливість поруч; ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто виборювали свободу, право на краще майбутнє для нас.

Вся шкільна спільнота хвилиною мовчання вшанувала світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, героїв сучасної війни, які пожертвували заради майбутнього країни найціннішим – власним життям.

Завершився онлайн-захід щирими словами подяки учасникам Революції Гідності, їхнім родинам і нашим теперішнім захисникам та захисницям за можливість жити  у самостійній і незалежній Україні й надалі обстоювати свою свободу.

Сьогодні Україна звучить гордо й це, зокрема, завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні. Тож, вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих героїв-захисників України, щиро бажаємо всім українцям сили духу, витримки і мужності в боротьбі за краще майбутнє своєї країни та молодого покоління!

                               Надія Салюк, заступниця директора з виховної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *