І обнялися береги одного, вічного народу!

І обнялися береги одного, вічного народу

І обнялися береги одного, вічного народу! Щороку в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки…

Щороку в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві, Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День соборності України»  21 січня 1999 року.

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав поборницькі прагнення українців. Цілі століття українці були роз’єднані, розділені між різними державами. Скільки часу й зусиль потрібно було Україні, аби стати незалежною і єдиною! День Соборності України – свято втілення мрії про єдність!

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми, українці, обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави, сконсолідовані і згуртовані в ім’я нашої Соборної України – незалежної і цілісної держави.

Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!», «Вертаємо своє. Соборність – мета Перемоги!»

З метою виховання в дітей і молоді глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, почуття патріотизму, формування національної свідомості та з нагоди відзначення Дня Соборності України у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької обласної ради організовано та проведено ряд заходів:

• загальношкільна акція «Соборність – це…»;
  • музичне привітання з Днем Соборності України від здобувачки освіти 6-А класу Ярини Попової з піснею «Україна» (керівник Гладиш Л.);
  • поетичний флешмоб «Я люблю Україну!»;
  • участь здобувачів освіти в обласній акції «Соборність Духу, Розуму і Серця» до Дня Соборності України від Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості;
  • години спілкування «Ти у нас єдина, наша ненька Україна», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», «Моя Україна – соборна держава».

До Дня Соборності України  педагог Надія Марко разом з учнями 8-Б класу провели чудовий загальношкільний онлайн-захід «І обнялися береги одного, вічного народу», який розпочався з урочистого виконання Гімну України.

У ході зустрічі були представлено історичні документи і факти проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки; детально розглянуто термін «соборність» і значення Дня Соборності не тільки для кожного  українця-сучасника, а й майбутніх поколінь. І щирі слова шани та вдячності лунали на онлайн-заході нашим героям-захисникам, які сьогодні самовіддано захищають рідну землю від ворога!

Впевнені, що кожен учасник зустрічі «І обнялися береги одного, вічного народу» усвідомив, що 22 січня – це не просто ще одна історична дата. Це день ЄДНОСТІ, НЕСКОРЕНОСТІ, НЕЗЛАМНОСТІ, ЄДИНОГО НА ВСІХ КОДУ «УКРАЇНЕЦЬ». Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою, адже соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність.

І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави – соборної, незалежної України!