Мова – єдність нації

Мова – найважливіший національний ідентифікатор, завдяки якому кожна нація вирізняється з-поміж інших.

Ольга Федик

Рідне слово є важливим засобом виховання людини. Адже у ньому –  душа народу, його совість, надії і сподівання.

І у нинішніх умовах, які склалися в країні, кожен  усвідомив, що українська  рідна мова – це своєрідний код нації, який пов’язує наше історичне минуле із сьогоденням, і  доки живе мова, доти живий і непереможний сам народ!

З 07 листопада по  11 листопада 2022 року у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донецької облради у дистанційному форматі пройшов Тиждень української мови та літератури «Мова – єдність нації». Цьогорічна програма Тижня  української мови та літератури відзначалася розмаїттям, масштабністю проведених заходів і великою активністю та натхненням усіх учасників освітнього процесу.

Мовно-лінгвістичні хвилинки «Мова – багатство моє», «Етикет мовлення», веселі мовні хвилинки «У світі загадок, прислів’їв, приказок», мовно-інформаційний калейдоскоп «Що за диво – наша мова», інформаційно-практичні рубрики «Чи знаєте ви, що..», «Листопад висловів»; мовні практикуми,  презентації на мовознавчі теми, мовні ігри  спонукали здобувачів освіти 2-12 класів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. А музичні перерви – прослуховування сучасних пісень на слова Т. Шевченка, Л. Українки,             І. Франка, О. Олеся,  В. Симоненка – дозволили школярам  поринути у красу і силу рідного слова.

За доброю традицією до загальнонаціональної акції, написання радіодиктанту національної єдності,  9 листопада 2022 року  долучилися здобувачі освіти 5-12 класів, педагоги, адміністрація Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради.

Авторкою тексту цьогорічного радіодиктанту стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України – Ада Роговцева.

Участь у такому заході дозволила шкільній спільноті не тільки перевірити знання  рідної мови, а й відчути справжню єдність української нації.

Учні 7-А і 9-А класів взяли участь у телемарафоні «Мова – єдність нації» (вчителі Козлова О.В. і Бєляєва О.О.), присвяченому Дню української писемності та мови.

Під час телемарафону здобувачі освіти мали змогу поглибити знання  з історії виникнення української писемності та  мови, дослідити функціонування української мови в різних життєвих сферах, вшанувати пам’ять  видатних діячів нашого народу.

Школярі як справжні українці, шанувальники і знавці рідного слова продемонстрували власні знання та вміння у ході роботи над проблемними питаннями.

До Дня української писемності та мови здобувачі освіти 2-12 класів разом із педагогами підготували виставку малюнків «Краща мова єднання – українська».

Свою любов і пошану до рідної мови учні школи продемонстрували у челенджі «Мова єднає всіх».

Кожний захід Тижня української мови та літератури мав на меті  розвиток мовленнєвих і творчих здібностей здобувачів освіти з візуальними порушеннями;  удосконалення навичок виразного читання поезій; формування високоморальної особистості та свідомого громадянина-патріота  України, що поважає і плекає рідну мову як національний скарб Батьківщини. Вітаємо всіх із Днем української писемності  та  мови і бажаємо  любити, плекати рідне слово і пишатися тим, що ми є носіями наймелодійнішої, найчарівнішої мови!