Ми непереможні, бо ми єдині!

Ми – уособлення державності країна,
У назві тій для нас заховане святе.
Тож хто за що – не знаю, ми – за Україну,
Лихий думками лиш би зрозумів оте…
Сергій Ущапівський

16 лютого 2022 року Україна вперше відзначила День єднання.  Дата  була обрана не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними спецслужби США, могло  розпочатися повномасштабне вторгнення  російської армії   до  України.  Тому «…з  метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску»  Президент  України Володимир Зеленський підписав Указ про встановлення 16 лютого Дня єдності українського народу.

«Любіть Україну! Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом!», — такими словами, Володимир Зеленський звернувся до громадян.

Сьогодні, 16 лютого 2023 року,  українці вдруге в історії відзначають День єднання – свято духовної єдності й консолідації українців, єдності усіх українських земель, яке нагадує нам, що всі ми один народ – і в єднанні наша сила!

З нагоди Дня єднання України та виховання у здобувачів освіти з візуальними порушеннями почуття патріотизму, національної самосвідомості  і гордості за свою державу  у Слов’янській спеціальній школі № 23 Доноблради  відбулися різноманітні заходи:  тематичні онлайн-уроки,   години спілкування,  класні години, онлайн-заходи, виховні бесіди, акції, фотомарафони, челенджі.

О 10:00 вся шкільна спільнота долучилась до урочистого виконання Державного Гімну України.

Педагоги школи у дистанційному форматі провели:

• виховний захід «Я дитина українська, вкраїнського роду»  ( 2- Б клас, учителька Світлана Котлятрова);
  • годину спілкування  «16 лютого – День єднання» (3-А клас,  учителька Тетяна Котлярова);
  • інформаційна година  «Живи і міцній, Українська Державо», (3-Б клас, учителька Олена Дьогтєва);
  • годину спілкування «Україна єдина», (4-А клас, учителька Вікторія Левченко);
  • патріотичний онлайн-урок «Моя єдина Україна» ( 4-А клас, учителька Надія Салюк);
  • класна годину  «День єднання»  (5-В клас, учителька Людмила Гладиш);
  • інформаційну годину «Україно – твоя сила в єднанні!» (6-А клас, учителька Вікторія Коваленко);
  • виховний захід «Друзі, єднаймося і не цураймося, бо УКРАЇНА – ОДНА!»  (8-Б клас, учителька Надія Марко);
  • годину спілкування «День єднання:  моя Україна – єдина!»  (9-А клас, учителька  Олена Козлова);
  • презентацію патріотичного відеоролика «Доброго вечора! Ми з України» (10-А клас, учитель Янковецький Віталій);
  • онлайн-обговорення  «Українці – то є назва славного роду» (10-Б клас, учитель Леонід Котляров);
  • виховний захід «Українська єдність: від внеску кожного до здобуття незалежної нації» (11 клас, учитель Савін Максим);
  • годину спілкування «День єднання» (12 клас, учитель Ігор Одинченко).

До Дня  єднання вчителька  Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради  Олена Піскарьова  разом з учнями та ученицями 7-А класу провела загальношкільний онлайн-захід «Єднаємось заради незалежності». Під час заходу  обговорювалися питання історії свята, змісту та його значення для всіх  українців і були реалізовані наступні цілі: формування у молодого покоління  патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до героїв-захисників, які  боронять незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, поваги  до волонтерів і  людей, що згуртувалися у нелегкий для держави час, і роблять спільну справу, наближаючи перемогу. Учасники заходу дійшли висновку, що навіть зараз, у нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити у непорушну територіальну цілісність України, адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто  зараз веде запеклу боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.

З нагоди   Дня єднання  здобувачі освіти Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької обласної ради взяли активну участь  в  обласному фотомарафоні  «Долоньки миру», обласній акції «Сильні, як ніколи» й у челенджі   «За що я люблю Україну».

Проведені  заходи   сприяли розумінню того, що лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Тож, любі українці, зустріньмо свято ЄДНАННЯ з вірою в щасливе і мирне майбутнє нашої держави. Нехай любов до рідного краю  згуртовує нас в ім’я процвітання  незалежної і могутньої України!

Надія Салюк, заступниця директора з виховної роботи