Нація добровольців – непереможна!

Нація добровольців – непереможна! День українського добровольця – свято на честь добровольців, що відзначається в Україні 14 березня.

Ця пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році з метою вшанування мужності  та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, адже саме 14 березня 2014 року понад 500 бійців самооборони Майдану почали підготовку на полігоні у Нових Петрівцях з тим, щоб взяти участь у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України.

Навесні того ж року виникла низка добровольчих формувань – як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції.

Наступний сплеск масового добровольчого руху в Україні відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони. А після російського вторгнення люди-добровольці просто заполонили військкомати. Зараз Сили територіальної оборони є наймолодшим родом військ в українській армії.

І 2014-й, і 2022-й роки показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один із феноменів українського суспільства. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу – бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

До Дня українського добровольця члени президентської ради шкільної дитячої організації «Веселка»  Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької облради підготували разом із педагогом Людмилою Гладиш відеоролик «Українські добровольці», у якому  яскраво продемонстрували хто ж такі добровольці – люди, які не були військовими за професією, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити Батьківщину.

Класні керівники старших класів провели тематичні заходи до Дня українського добровольця:

• годину спілкування «Виникнення добровольчого руху на Україні. Взірець патріотизму. Сила нескорених»  (7-А   клас,  учителька Олена Піскарьова);
  • патріотичну годину «Доброволець – хто він?» (8-Б клас, учителька Надія Марко);
  • патріотичну годину «Добровольчий рух – суперсила України!» (10-Б клас, педагог Леонід Котляров);
  • виховний захiд «Всі, для кого Україна дорожча за життя» (9-А клас, учителька Олена Козлова).

У ході  проведених заходів учнівська молодь висловлювала власні судження стосовно розуміння понять честь, гідність, відповідальність, самовідданість, патріотизм, дійшовши беззаперечного висновку,  що добровольці – це сила нескореної нації і приклад для наслідування всім українцям, а подвиг учасників добровольчих формувань є символом  мужності та героїзму справжніх патріотів.

Висловлюємо велику вдячність та повагу добровольцям, а також усім захисникам та захисницям, які сьогодні мужньо боронять честь і гідність рідної країни.  Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися до рідних домівок. Вічна їм пам’ять!

Салюк Надія, заступниця директора з навчально-виховної роботи