Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо. Щороку в четверту суботу листопада вся країна  вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, унаслідок яких  втрачено  мільйони людських життів.

У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років визнаний геноцидом українського народу.

Сьогодні, коли від початку голодомору минуло 90 років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених українців і застерегти від повторення страшних помилок.

26 листопада 2022 року  у Слов’янській спеціальній школі № 23 Донобради під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо» пройшли жалобні онлайн-заходи до Дня пам`яті жертв Голодомору:

• виховна година «Пам’яті жертв Голодомору» (4-А клас, Левченко В.Г.);
  • виховна година до Дня пам’яті жертв Голодомору (7-А клас, Піскарьова О.Є.);
  • виховна година «Україна пам’ятає…» ( 5-А та 5-В класи, Савіна Н.Ю., Гладиш Л.Ф.);
  • урок-реквієм «Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 рр.» ( 9-А клас, Козлова О.В.);
  • тематичний захід «Пам’ятаємо! Не пробачимо!»  (12-А клас, Одинченко І.В.)

Під час заходів були порушені питання  про причини Голодомору, як був вчинений злочин геноциду голодом, приховування правди та антиукраїнське спрямування Голодомору, демографічні втрати та важливості відновлення пам’яті про мільйони загублених життів українців та одночасно віру, що подібне ніколи й ніде не має повторитися. 26.11. 2022 року о 16:00 годині вся шкільна спільнота долучилася до акції «Запали свічку» та засвітила вогники у вікнах як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу України! «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».
      Знаючи історію та критично її осмислюючи, ми зможемо захищати права людини та запобігати будь-яким проявам дискримінації українців.